Lietuvių kalbos pamokos Vydūno palėpėje

Evelina Lučinskaitė,
9 klasės mokinė

Mūsų mokykla, kaip sakoma, „be sienų“. Tai įrodo tai, kad kartais mokomės ne kabinete, o kitoje vietoje. Pavyzdžiui, lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Sodonienė, stengdamasi plėsti mūsų akiratį, kartais veda pamokas Kintų Vydūno kultūros centre vykstančiose parodose.

Kovo pabaigoje lankėmės Vydūno palėpėje eksponuojamoje dailininkės, scenografės Sofijos Kanaverskytės parodoje „Lietuvos valdovai“. Nustebino tai, kad autorė kunigaikščių atvaizdus sukūrė iš audinių skiaučių, mezginių, karoliukų. Buvo įdomu palyginti šiuos portretus su matytais vadovėliuose ar plakatuose. Viena iš mokytojos pasiūlytų užduočių – apibūdinti pasirinktą eksponatą, argumentuoti remiantis savo nuomone ir istorijos žiniomis. Beje, prireikė ir dailės, ir technologijų žinių. Bendraklasiai, klausydami pasakojimo, papildydavo ar paklausdavo. Namų darbas gramatiškas: sukurti 7 sakinių tekstą apie parodą ir pasirinktą vieną eksponatą, o tame tekste turi būti 3 sudėtiniai prijungiamieji sakiniai, kuriuose pabraukti gramatinius centrus ir pažymėti šalutinio sakinio rūšį…

Lapkričio mėnesį lietuvių kalbos pamoka vyko odininkės Renės Banaitienės parodoje. Įdomu tai, kad dailininkės iš odos sukurtos didelės ir mažos dėžutės yra ne tik meno kūriniai, bet ir daiktai, kuriuos galima naudoti. Tada namų darbų užduotį reikėjo atlikti tik vientisiniais sakiniais.

Tokios pamokos įdomesnės, nes vyksta ne kabinete, per jas kiek daug pamatai, sužinai ir išmoksti.

Ir namų darbų užduotis atlieki noriai.

06 08 09 10 11 12 13 15 16

Skip to content