Literatūrinės dirbtuvėlės „Pažintis su lėlė“

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją.

Tą dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės, konkursai, parodos, konferencijos, skirtos geriausioms pasaulio vaikų knygoms.

Balandžio 2-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas pakvietė pradinių klasių mokinius paminėti šią gražią šventę. Bibliotekininkė dalyviams pristatė rašytojo Hanso Kristiano Anderseno knygas. Vėliau klausytojai buvo supažindinti su kelių rūšių teatrinėmis lėlėmis: pirštininėmis, lazdelinėmis, marionetėmis bei lėlėmis, skirtomis šešėlių teatrui. Vaikams parodytas šešėlių teatro spektaklis „Ropė“. Bibliotekininkė naudojo 9 klasės mokinių sukurtas lėlių teatro dekoracijas bei šešėlių teatrui reikalingas lėles ir rėmą.

Visi dalyviai turėjo galimybę prisiliesti prie teatrinių lėlių, pabandyti jas valdyti ir patys pasigaminti šešėlių teatro lėlę.

 

Vitalija Vyšniauskienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Skip to content