Matematikos pamoka kitaip

Gegužės 10 dieną 9 klasei matematikos pamoka vyko gamtoje. Pagal medžio šešėlį mokiniai turėjo apskaičiuoti medžio aukštį. Kadangi nebuvo saulės, mokytoja paaiškino, ką išmatuoti ir kaip apytiksliai apskaičiuoti medžio aukštį, taikant trikampių panašumo požymius. Mokiniai dirbo grupelėmis po 2 – 3 mokinius netradicinėje aplinkoje, matavo iš namų atsineštomis priemonėmis.

Braižydami  trikampius ir jų pusiaukraštines nustatė trikampio pusiaukraštinių  savybę apie susikirtimą. Patarus ką reikia išmatuoti ir apskaičiuoti, skaičiavo kiek plytų reikėtų norint sumūryti laiptelius į mokyklą prie sporto salės. Visiems pamoka patiko, buvo naudinga, nes buvo praktinės veiklos. Įspūdžiais pasidalijo devintokės Vakarė, Govinda, Deimantė ir Agnė.

Matematikos mokytoja

Elena Lučinskienė.