Meninio skaitymo konkursas „Aš mažas vaikelis kaip pupų pėdelis“

Neringa Rimkutė,
lietuvių filologijos ir režisūros studentė,
atliekanti praktiką mokykloje

Kovo 8 – oji diena Kintų pagrindinėje mokykloje buvo ypatinga ne tik tuo, kad šią dieną minime Tarptautinę moters dieną, tačiau taip pat šią gražią popietę galėjome pasiklausyti pradinių klasių mokinių skaitomų eilių meninio skaitymo konkurse ,,Aš mažas vaikelis kaip pupų pėdelis“.

Šį renginį jau kone dešimtmetį rengia pradinių klasių mokytoja metodininkė Elvyra Rimkuvienė. Konkursas buvo viešas – į jį galėjo ateiti bet kuris žmogus, kuriam svarbus lietuviškas žodis.

Dar maloniau klausytis, kuomet jau nuo pat mažumės yra ugdomos vertybės, tokios kaip – lietuviško žodžio gerbimas, mokėjimas vaizdingai ir viešai jį išsakyti.

Meninio skaitymo konkursą pradėjo pats jauniausias, tačiau labai drąsus ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtinis Danielius Grikšas su K. Kubilinsko kūrinėliu ,,Pats valysiu batukus“.

Renginyje dalyvavo vienas ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtinis, du vaikai: Deividas Lučinskas ir Benas Mačiulaitis iš priešmokyklinio ugdymo grupės, trys mokiniai iš pirmos klasės: Gustė Narbutaitė, Lina Lučinskaitė, Fabijus Šarkauskas, taipogi po tris mokinius iš antros: Austėja Nausėdaitė, Skaistė Kumutaitytė, Džiugas Dauskurtas, trečios: Ąžuolas Valčiukas, Ema Sakavičiūtė, Justė Gudauskaitė bei ketvirtos: Ugnė Klimaitė, Gabija Probergaitė, Vasarė Banelytė.

Buvo galima išgirsti įvairiausių prozos ir poezijos kūrinių, todėl komisijos nariams teko gana sudėtinga užduotis – išrinkti du geriausiai pasirodžiusiuosius, kurie vyks į tolimesnį etapą Šilutėje.

Kol komisijos narės: Asta Gužauskienė, Ilona Papievienė, Asta Neimantienė vertino mokinių pasirodymus, žiūrovus džiugino pradinių klasių mokiniai su skambiomis dainelėmis. (Muzikos mokytoja L. Bušininkienė.)

Sugrįžus komisijai po pasitarimo, rezultatai buvo paskelbti.

Išrinkti du laureatus buvo be galo sunku, nes puikiai pasirodė trys mokiniai. Tad laureatais tapo Ąžuolas Valčiukas (mokytoja I. Šerkienė), Ugnė Klimaitė (mokytoja E. Rimkuvienė) , Vasarė Banelytė (mokytoja E. Rimkuvienė).

I vieta – Ema Sakavičiūtė (mokytoja I. Šerkienė)
II vieta – Gabija Probergaitė (mokytoja E. Rimkuvienė)
III vieta – Džiugas Dauskurtas (mokytoja V. Viršilienė)

Labai džiaugiamės tokiu gražiu renginiu ir mokinių drąsa.

01 02 03

Skip to content