Meninio skaitymo konkursas

Sausio 17 d. Vydūno kultūros centre vyko 5-10 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas, kuriame dalyvavo geriausieji klasių skaitovai. 2019-ieji paskelbti vietovardžių metais, tad skambėjo ne tik J.Aisčio, Maironio, Just. Marcinkevičiaus, A.Baltakio ir kt. poetų eilės apie gamtą, gimtinės grožį, bet ir Kintuose gimusių ar gyvenusių poetų A.Kaktos, A.Kiminiaus eilėraščiai. Mokinių skaitymą stebėjo ir vertino lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Nijolė Sodonienė ir Vilija Ašmonaitė, teatro mokytoja Asta Neimantienė. Sausio 21 d. visi skaitovai buvo pakviesti į pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro salę, kur keletą vietinės literatės L.Mataitienės ir lietuvių literatūros klasiko Maironio eilėraščių paskaitė buvęs mokytojas Stanislovas Būdvytis, pademonstravęs ne tik raiškų skaitymą, bet ir pavydėtiną atmintį. Mokinių nuostabai  skambėjo net 20-ies posmelių Maironio eilėraštis ,,Medvėgalio kalnas”. Mokytojos Nijolė Sodonienė ir Asta Neimantienė negailėjo patarimų ir pastebėjimų, mokiniai-gerų ir kritiškų žodžių sau. Konkurso laureatu tapo ir mokyklos diplomu apdovanotas 5 kl. mokinys Ąžuolas Valčiukas, skaitęs ,,Legendą  apie Neringą”. Ąžuolas sausio 30 d. dalyvaus rajoniniame konkurso ture.  Skirtingų amžiaus grupių laimėtojais tapo: 7 kl. mokinė Inelda Liekytė ir 10 kl. mokinė Deimantė Grakauskaitė – I vieta, 6 kl. mokinė Ugnė Klimaitė ir 10 kl. mokinys Karolis Levoniukas – II vieta, 8 kl. mokinė Edvina Bimšaitė ir 9 kl. mokinė Agnė Marozaitė- III vieta.  Visi meninio konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais, o prizininkai ir Kintų bibliotekos bei Laimutės Mataitienės dovanotomis knygomis.

Asta Neimantienė, teatro vyresnioji mokytoja.        

Skip to content