Meninio skaitymo konkursas, skirtas Etnografinių regionų metams

Asta NEIMANTIENĖ,
lietuvių kalbos,
teatro vyresnioji mokytoja

Meninio skaitymo konkursas mokykloje, kaip ir kasmet, vyko sausio mėnesio viduryje. Šiemet jis buvo skirtas Lietuvos Etnografinių regionų metams paminėti.

Pirmame etape, kuris vyko klasėse per lietuvių kalbos pamokas, buvo atrinkti geriausi skaitovai, dalyvausiantys antrame etape – mokykliniame ture. Kadangi konkursas skirtas Lietuvos Etnografinių regionų metams, 5-9 klasių mokiniai skaitė ne tik žaismingus, mėgstamus žinomų Lietuvos poetų eilėraščius, bet ir šio krašto poetiško žodžio kūrėjų Algimanto Kiminiaus, Albino Kaktos, Laimutės Mataitienės sukurtas eiles apie savitą gamtos grožį, nerimstantį, vėjų ir vandens nugairintą pamario krašto žmogų.

Pamokoje-konkurse penktokai svečiavosi pas septintokus, šeštokai – pas devintokus. Visiems buvo ko paklausyti ir pasimokyti: ne tik raiškiai, įtaigiai perteikti skaitomą kūrinį, bet ir nugalėti jaudulį, bendrauti su žiūrovu.

Konkursą organizavusios ir mokinius vertinusios lietuvių kalbos mokytojos Nijolė Sodonienė ir Asta Neimantienė negailėjo patarimų, kurie ypač pravertė antrame etape, vykusiame Vydūno kultūros centre.

Padėkos raštais ir knygomis buvo apdovanoti mokiniai, geriausiai supratę ir įtaigiausiai skaitę kūrinius: Paulius Bakutis, Samanta Kuršaitytė, Laimonas Jucius, Vaida Venckutė, Gabrielius Freitakas, kuris, beje, eilėraštį perteikė žemaičių tarme.

Visi mokiniai įgijo patirties eilėraštį rinkdamiesi, stengdamiesi juo perteikti autoriaus pasakytas mintis ir jausmus bei savo supratimą ir pajautimą. Tai buvo ir gera proga išbandyti bei įsivertinti save.

Skip to content