Mokiniai mokslo festivalio ,, Erdvėlaivis Žemė 2020“ renginiuose kitaip

Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį Lietuvoje vyksta mokslo festivalio ,,Erdvėlaivis Žemė” renginiai. Dešimt dienų duris mokiniams atveria įvairios ugdymo ir darbo įstaigos. Jose vyksta patrauklios, įdomios edukacijos, profesijų, mokslo pristatymai, patyriminės veiklos.

Jei pirmaisiais metais renginiai vykdavo tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tai dabar jie vyksta visoje Lietuvoje. Per penkiolika metų Mokslo festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje, o renginių skaičius viršija tris šimtus septyniasdešimt. Kuriant Mokslo festivalio programą, dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Į šį renginį įsitraukia universitetai, kolegijos, aukštųjų technologijų įmonės, muziejai. Mokslo festivalio turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis mokslo festivalio programos sudarytojų siekis. Festivalio lankytojai ne tik sužino apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys gali tas technologijas išbandyti.

Covid viruso pandenija Lietuvoje pakoregavo mokslo festivalio renginių veiklą. Daugelis veiklų, edukacijų 2020 metų rugsėjį vyko virtuliai. Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo septyniose virtualiose edukacinėse programose:


„Pasaulis ir aš socialiniuose tinkluose“ – 9, 10 kl., 2020-09-16;
,,Mokroorganizmai mūsų namuose ir kaip mes juos aptinkame” – 8 kl.;
,,Pelėsinių grybų grėsmė maisto grandinėje” – IV gim kl., 2020-09-17;
,,Nervų sistemos evoliucija” – 9, IV gim kl., 2020-09-18;
,,Gyvosios gamtos dėsnių bei formų pritaikymas technologijose” – 10 kl., 2020-09-19;
,,Vilniaus mamuto pėdsakais ( iš VU archeologijos muziejaus) – 8 kl. 2020-09-17;
,,Naujausios klimato kaitos tendencijos pasaulyje ir Lietuvoje” -9,10 kl. 2020-09-21 ;
,,5 žingsniai sveikų dantų link “ – 5,6,7 kl. 2020-09-18.


Edukacijas rengė Vilniaus ir Klaipėdos universitetų, Kauno kolegijos dėstytojai. Mokiniai technologijų pagalba , galėjo neišvykdami iš savo mokyklos sužinoti mokslo ir technologijų naujienas.

Ingrida Cyrolies,

ugdymo karjerai koordinatorė

Skip to content