Mokinys mokiniui, klasė klasei: „Lietuvių liaudies daina tradiciškai ir moderniai“

Kas ir kaip šiandien dainuoja lietuvių liaudies dainas? Ar tikrai net roko, metalo, bliuzroko ir kitų stilių atlikėjai? Į šį klausimą ieškojo atsakymo 7 klasės mokiniai – kiekvienas ruošdamas pranešimą apie pasirinktą atlikėją ar grupę.

Mokiniai „Google Workspace for Education“ classroom dokumente pagal mokytojos Nijolės Sodonienės skirtą planą ieškojo medžiagos ir parengė glaustą charakteristiką bei parinko 2-3 dainų įrašus. Atliekant užduotį pamokose konsultavo mokytoja, klasės draugai patarė vienas kitam, visi kartu atrado subtilybių, kaip dirbti classroom dokumente.

Kaip teigė septintokai, sunkiausias etapas – pranešimo pristatymas, t.y. kalbėjimas viešai. Juo labiau, kad klausytojai ne tik klasės draugai, bet ir svečiai: klasės vadovė Jurgita Tamošiūnienė, 8 klasės mokiniai bei lietuvių kalbos ir teatro mokytoja Vilija Ašmonaitė.

Pamokoje ir septintokai, ir aštuntokai pildė kalbos vertinimo lentelę bei atliko kitas užduotis. Kartu buvo aptartos kalbėjimo problemos, aštuntokai dalijosi savo patirtimi ir davė patarimų.

Taigi, buvo atsakyta, kad lietuvių liaudies dainas moderniai dainuoja nemaža įvairaus stiliaus atlikėjų, ir dar kartą pasimokyta ruošti pranešimą ir kalbėti viešai.

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content