,,Mokonomika” – 24 žinomų ekspertų  pamoka

2022 m.vasario 4 dieną vyko didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje „Mokonomika“ – žinių šventė, skirta 1-12 klasių mokiniams   jų mokytojams ir tėvams.  Klausytojai galėjo įgyti žinių tvarumo, pilietiškumo, finansinio raštingumo, istorijos, technologijų ir kt. temomis. 24 savo srities profesionalai ,kūrėjai, ekspertai vienai dienai tapo mokytojais šioje nuotolinėje pamokoje .Pertraukėlių metu mokiniai judėjo, nes sporto ir jogos programėles vedė šios srities treneriai.

,,Atradėjai“-pradinių klasių mokinukai išklausė pasakojimo apie pinigų istoriją ir dirbtuvėlių, kaip pačiam pasidaryti unikalią piniginę. Rašytoja Kotryna Zylė pravedė derybų su mitinėmis būtybėmis mokymus, Nerijus Buivydas paragino daryti visiškai ne magiškus stebuklus, o rimtoji pamokų dalis baigėsi rašytojos Kristinos Savickytės pasakojimu apie nepamirštamų istorijų kūrimą.

,,Kūrėjams“ –  5-8 klasių moksleiviams „Mokonomikos“ pradžia buvo kupina dalykinės informacijos: jie išgirdo, kaip galima įgyvendinti tuos norus, kurie tikrai yra tikri, kaip piniginėje turėti daugiau ir kokios profesijos bus paklausios ateityje. Apie Lietuvos piliečių teises papasakojo Valstybės pažinimo centro atstovas Mantas Kuizinas, „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius perteikė, kokius džiaugsmus teikia savanorystė,  Orijus Gasanovas pasidalino kelionėse sukauptomis netikėtomis patirtimis.

,,Ekspertai” – 9-10 klasių mokiniai susipažino, kaip mokykloje užauginti vienaragį, vėliau apie pilietiškumą ir pandemijos metu itin svarbią savanorystę kalbėjo Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Žinias apie investicijas ir jų svarbą pasakojo Sweed banko ekonomistas Nerijus Mačiulis, o kaip tapti laisvais suvaržymu metu supažindino Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius. Pamokas baigė Žygimantas Kudirka-Mesijus – duodamas patarimų, kaip susikurti asmeninį prekės ženklą.

Ingrida Cyrolies,

karjeros ugdymo koordinatorė

Skip to content