Mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė“ renginiuose

Rugsėjo 15 d. 10 klasės mokiniai ir 3f klasės gimnazistai dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, technologijų fakultete „Programuok žaisdamas“ ir pažintinėje ekskursijoje Klaipėdos universitetinės ligoninės Aukštųjų energetikų skyriuje „Jonizuojančioji spinduliuotė ir spindulinis gydymas“.

Kolegijoje mokiniai susipažino su žaidimų nematomąja puse – kodu, kaip žaidžiant galima mokytis programuoti, sukurti savo žaidimo variacijas.

Ekskursijos metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mokiniai susipažino su išorinės radioterapijos (spindulinis gydymas), brachiterapijos (taikoma vėžiui, galvos ir kaklo, kitoms onkologinėms ligoms gydyti) panaudojimu, jos teikiama nauda bei galima žala. Sužinojo, kaip galima apsaugoti sveikus audinius bei kritinius organus spindulinės terapijos metu ir užtikrinti reikiamą naviko apšvitą, nekenkiant paciento sveikatai bei jo gydymo kokybei.

Ingrida Cyrolies,

ugdymo karjerai koordinatorė