Mokykloje organizuotas meninio skaitymo konkursas

Šiemet meninio skaitymo konkursas, vykęs Kintų pagrindinėje mokykloje, buvo skirtas Mažosios Lietuvos metraštininkės, rašytojos Ievos Simonaitytės 125-osioms gimimo metinėms paminėti. 2022-ieji vyriausybės paskelbti I. Simonaitytės metais. Neatsitiktinai dalis mokinių pasirinko skaityti vietos poetų A.Kaktos, A.Kiminiaus, L.Mataitienės eilėraščius. Skaitė taip pat ir žinomų Lietuvos poetų S.Nėries, A.Baltakio, R.Skučaitės, J.Erlicko ir kt. kūrinius. I-asis turas, kaip ir kasmet, vyko klasėse. Lietuvių k. ir lit. mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė organizavo klasių turą 6 – 10 kl., o Vilija Ašmonaitė 5 –os kl. mokiniams. Į klasių konkursą paklausyti mokinių skaitomų eilių atvyko auklėtojai L.Taroza, E.Kelpšienė, teatro mokytoja A.Neimantienė. Šiame etape išrinkti 16-a geriausių klasių skaitovų. Sausio 27 d. pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre vyko meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas, kuriame vertintojos teatro vyresnioji mokytoja Asta Neimantienė, lietuvių k. ir lit. mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Tamošiūnienė bendru sutarimu kiekvienoje klasių grupėje išrinko išraiškingiausiai, įtaikingiausiai kūrinio idėjas perteikusius skaitovus. 5-6 klasių grupėje I-ą vietą pelnė Eimantas Zikas, II-ą – Eglė Retenytė, III-ią – Lina Lučinskaitė, 7-8 klasių grupėje I-ą vietą laimėjo Deimantė Vindžigelskytė, II-ą – Justė Macikaitė, III-ią – Skaistė Kumutaitytė, 9-10 klasių grupėje I-oji vieta atiteko Fortūnai Gevinytei, II-oji Daivarui Piečiui, III-oji – Kornelijai Venckutei. Visi mokiniai, dalyvavę mokykliniame ture, buvo apdovanoti padėkos raštais.

Asta Neimantienė,

teatro vyresnioji mokytoja

Skip to content