Mokymo priemonių gautų pagal projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ panaudojimas biologijos pamokose

Gerų švietimo rezultatų pasiekiančiose šalyse gamtos mokslų mokoma taikant praktinę tiriamąją veiklą – ji vis populiaresnė ir Lietuvos mokyklose. Kintų mokykla yra gamtos apsuptyje, šalia miško, netoli Kuršių marių, Aukštumalos aukštapelkės, todėl mokiniams labai palanki erdvės gamtotyrinei, praktinei veiklai. Mokyklos gautos priemonės pagal projektą Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, mokiniams teikia galimybę dar geriau įvairinti gamtotyrinę veiklą. Darbas  su mikroskopais, vandens tyrimo  ir kitomis priemonėmis didina mokinių mokymosi motyvaciją, leidžia geriau suprasti aplinką.

Projekto svetainėje „Vedlys“  patalpinta medžiaga mokytojams ir kita aktuali projekto informacija padeda  ugdymo procese sėkmingai naudoti projekto lėšomis nupirktas priemones, sukurti  pamokų veiklų aprašai, padeda geriau organizuoti pamokas.. Aprašymuose galima rasti ne tik teorinės, bet ir vaizdinės medžiagos – filmukų apie priemonių naudojimą ir pritaikymą.

Šiais mokslo metais biologijos pamokose vykdytos veiklos:

Mikroskopija. Mikroskopo naudojimas gamtos tyrimams. 7, 8, 9, 10 kl.

 Preparatų gaminimas mikroskopijai 7, 8, 9, 10 kl.

Ląstelė – mažiausia organizmo dalelė 7, 10 kl.

Dumblių, augančių ant medžių žievės, tyrimas 6, 8 kl.

Plaukų paviršiaus struktūros tyrimas 6, 7 kl.

Augalų lapų plaukelių tyrimas 7 kl.

 Mikroskopinių grybų, kurie sukelia maisto produktų pelijimą, tyrimas 10 kl.

 Mielių auginimas ir jų dauginimosi tyrimas 10 kl.

Augalo ir gyvūno ląstelių palyginimas 7, 9 kl.

Lapų viršutinio ir apatinio dengiamojo audinio tyrimas 7 kl.

 Augalo vandens indų tyrimas 7kl.

 

Biologijos mokytoja metodininkė

Ingrida Cyrolies

Skip to content