NETRADICINĖ DAILĖS PAMOKA IR SMAGI PAŽINTIS DAILININKŲ DIRBTUVĖSE

Kintų pagrindinė mokykla kaip partneris dalyvauja tarptautiniame projekte „Kultūros skūnė“, kuris finansuojamas pagal EEE Finansinio mechanizmo programą „Vietos kultūrinio verslumo skatinimas“. Šio projekto įgyvendinimo metu Kintų menininkų rezidencijoje „Kintai Arts“ svečiavosi dailininkai, tapytojai iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos. Kintų moksleiviams tai buvo puiki proga ir galimybė pamatyti, kaip gimsta tapybos kūriniai, kaip dailininkai kūrybinę idėją perkelia į drobę. Daugeliui moksleivių tai buvo pirmoji pažintis ne tik su aliejinių dažų kvapu, bet ir su tapybos technikomis. Moksleivius sudomino, kaip kartu komponuojama tapyba teptukais, žymikliais ir purškiamais dažais. Dailės pamokų metu 6 ir 9 klasės moksleiviai susipažino su dailininkėmis iš Ukrainos Olga ir Kristina. Moksleiviams tai buvo tarsi integruota dailės ir anglų kalbos pamoka. Šeštokai jaunąją menininkę Kristiną apspito klausimais apie tapomus objektus, kodėl ir kaip savo kūriniuose naudoja tam tikras medžiagas, akrilą, žymiklius, purškiamus dažus. Mokėsi kaip vartoti tam tikrus dailės terminus lietuvių ir anglų kalbomis. Gilinosi į peizažo žanrą, plenero sąvokas. Devintos klasės mokiniai domėjosi tradicinio peizažo modernistiniais sprendimais, kaip skaitmeninių įrenginių arba komiksų kūryba persikelia į šiuolaikinio peizažo žanrą.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content