Netradicinė integruota veikla „Pojūčiai“

Vasario 5 d. mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Boružiukai“ mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje veikloje „Pojūčiai“, kurią organizavo specialioji pedagogė- logopedė Elvyra Rimkuvienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Rangienė. Veiklos metu ugdytiniai sužinojo apie pojūčius. Mokiniai lankėsi Kintų Vydūno kultūros centre, kur muziejininkė Reda Cirtautienė papasakojo apie Vydūno gyvenimą, pasiekimus ir įsitikinimus. Sužinoję apie rašytojo, filosofo, muziko išmintį, atliko praktines užduotis naudodamiesi keturiais pojūčiais: klausa, rega, uosle, lytėjimu. Priešmokyklinio amžiaus vaikai bandė atpažinti daiktus tik liesdami rankomis,  „Tilsmo“ kambaryje įvardino išgirstus garsus, uoslės pagalba- atpažino vaistažoles. Grįžę į grupę, pagamino knygą apie pojūčius.

Žmogus yra apdovanotas puikiais „instrumentais“, kurių dėka gali pažinti pasaulį, save, justi savo kūną, orientuotis aplinkoje, naudotis daiktais, bendrauti. Tos gamtos dovanos vadinamos pojūčiais. Pojūčiai yra vaikų pažinimo, intelekto lavinimo pamatas. Taigi, veiklos metu jaunieji tyrinėtojai turėjo galimybę ieškoti ir atrasti, eksperimentuoti, pažinti pasaulį. 

Skip to content