Netradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų bibliotekoje

Vaida Nausėdaitė,
Šilutės r. sav. F. Bajoraičio VB
Kintų fil. vyresnioji bibliotekininkė

Rugsėjo 21-23 dienomis Kintų bibliotekoje vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos Kintų pagrindinės mokyklos 5,7-10 klasių mokiniams (mokytojos Asta Neimantienė ir Nijolė Sodonienė).

Mokinių vasaros atostogų metu Kintų biblioteka persikėlė į Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro patalpas, tad netradicinių pamokų metu ir buvo supažindinama su elgesio ir naudojimosi taisyklėmis, knygų išdėstymo tvarka, jų fondais.

Kiekvienas mokinys atliko bibliotekininkės Vaidos Nausėdaitės paruoštą praktinę užduotį: surasti lapelyje nurodytą knygą. Vieniems tai buvo lengva, kitiems reikėjo gerokai paplušėti, net abėcėlę pasikartoti.

Lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Sodonienė  7-10 klasių mokiniams priminė, kas yra anotacija, tad jie, suradę knygą, ruošėsi ir ją apibūdino bendraklasiams.

Daugeliui mokinių, sėkmingai atlikus užduotis, tapo aiškiau, paprasčiau orientuotis naujose patalpose, nepaklysti tarp knygų lentynų, savarankiškai rasti reikiamą knygą.