Netradicinės pamokos Kintų bibliotekoje

Sausio 9 dieną į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą sugužėjo Kintų pagrindinės mokyklos devintokai. Ši kartą bibliotekoje vyko rusų kalbos pamoka, kurią vedė mokytoja Loreta Butkienė.  Moksleiviai susipažino su laikraščiais ir žurnalais, juose ieškojo „TV programos“, kurią vertė į rusų kalbą ir pristatinėjo klasės draugams.

Jau ne vienerius metus Kintų pagrindinėje mokykloje 5–10 klasių mokiniams rengiamas meninio  skaitymo konkursas.   Šie metai yra ne išimtis. Sausio 13–15 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko netradicinės  lietuvių kalbos pamokos „Renkuosi eilėraštį“, skirtos 8–10 klasių mokiniams. Jie rinkosi eilėraščius meninio skaitymo konkursui.

Pamokos dalyviai pirmiausia susipažino su Kintų bibliotekoje veikiančiomis parodomis:  „Senieji atvirukai“ , kurią parengė bibliotekininkė Nijolė Justienė, bei Kintų Vydūno kultūros centro vaikų literatūrinės kūrybos ir piešinių konkurso paroda „Vietovardžio legenda“.

Mokiniai rinkosi eilėraščius apie tėvynę, savo gimtąjį kraštą. Atradę sau tinkamą kūrinį jie tarėsi su mokytoja  Nijole Sodoniene. Patarimų ir pagalbos renkantis  eilėraštį mokiniai kreipėsi ir į bibliotekininkes.  Džiaugiamės, kad vyksta glaudus bibliotekos bendradarbiavimas su mokykla ir mokytojais. Mokytojai skatina moksleivius skaityti ir rinktis poeziją iš knygų, ne tik iš interneto. Jaunimas rinkosi kraštiečių Algimanto Kiminiaus, Laimutės Mataitienės, Albino Kaktos ir Romo Bernoto  poezijos posmus, kuriuose rašoma apie Kintus, Ventę ir kitas pamario krašto vietoves.

Vitalija Vyšniauskienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

                                                                                            Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Skip to content