Netradicinis ŠIMTADIENIS

Šiemet jis buvo netradicinis visomis prasmėmis. Pirmiausia, kad įvyko ,,gyvai“, ko patys ,,kaltininkai“ – Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus IV-okai, nesitikėjo. Vyko karantino sąlygomis (ir, pabrėžiu, vyko saugiai), todėl dalyvavo tik abiturientai bei klasės vadovė Eglė Kelpšienė, mokyklos direktorė Asta Gužauskienė bei pavaduotojas Ramūnas Grikšas ir organizatorių grupelė – Kintų pagrindinės mokyklos 10 klasės mokiniai bei teatro mokytoja Asta Neimantienė.

Netradiciniai ir organizatoriai – Kintų pagrindinės mokyklos vyriausieji – 10-tokai, nes 11-os klasės (gimnazistų 3-ios klasės) mokykloje nėra, netradicinis ir pats renginys, vykęs ne daugiafunkcio salėje, kaip įprasta, o įvairiose mokyklos erdvėse: mokyklos fojė, koridoriuose, keliuose kabinetuose, daugiafunkcio centro mažojoje salėje ir II-me aukšte bei Vydūno kultūros centro dailės klasėje.

Abiturientai visur ieškojo ,,lobio“ – rakto nuo skrynios, kurioje sudėti svarbiausi Šimtadienio dokumentai – Pusatestačiai ir atsakymų bei sprendimų į įvairius klausimus ir užduotis. Pavyzdžiui, nuėjęs (-usi) į mažąją salę, abiturientas turėjo nenaudodamas (-a) rankų susprogdinti balioną ir pasiimti, parsinešti į mokyklą tai, kas iškrito iš baliono, o iškrito lapelis, kuriame parašyti patarimai, kaip elgtis egzaminų metu: ,,Gavę egzamino užduotis bėkite lauk rėkdami: „Aš gavau slaptuosius dokumentus!“ ir kt. Renginio pabaigoje kiekvienas perskaitė savo patarimą.

Fizikos kabinete užrištomis akimis turėjo atspėti, kokį daiktą, fizikos priemonę lietė rankomis. Mokyklos pirmo aukšto koridoriuje – pereiti suoliuką, neliesdamas (-a) žemės ir ant galvos išlaikydamas (-a) vadovėlį. Pasak šios užduoties vedėjos Gretos, ,,įdomu stebėti, kokį vadovėlį kas išsirenka“.

Nuėję į dailės klasę ir sutikę piratus Paulių ir Mantą, pagal rastą užuominą turėjo atspėti daikto pavadinimą (raktas) ir iš piratų jį išvilioti kalbindami tik ,,piratų“ kalba (gestais, rankomis ir t.t.). Iš viso tokių užduočių buvo devynios, tiek, kiek renginyje buvo atvykusių abiturientų.

Įveikę visas užduotis, IV-okai ne tik gavo Pusatestačius, bet ir iš direktorės ,,brangenybių skrynelės“ galėjo išsirinkti mokyklinę priemonę, be kurios niekada neapsieinama-rašiklį.

Abiturientų taip pat nepamiršo 8-tokai ir 9-tokai, neakivaizdžiai įteikę savitas dovanas. 8-tos klasės mokiniai sukūrė nuotaikingą filmuką, o 9-tos klasės mokiniai linksmus, įsisegamus ženkliukus ir saldainių rinkinį įvyniojo į daug skirtingo dydžio dėžių, kurias išvynioti teko patiems abiturientams.

Šimtadienis prabėgo greit. Vedėjai (piratai) 10-tokai Paulius N., Mantas P., Lukas K., Matas K., Mantas J., Ignas P., Greta F., Karolis V. džiaugėsi aktyvios veiklos ir bendravimo galimybe, o nustebinti baigiamosios klasės gimnazistai išskubėjo supratę, jog Šimtadienis jau įvyko, nes kiekvieną dieną tai jiems primins ir 10-tokų sukurtas kalendorius mokyklos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Asta Neimantienė,
Teatro vyresnioji mokytoja