Nuotolinis ikimokyklinių, priešmokyklinių ugdymo grupių renginys „Rid rid rid margučiai“

Velykos – pavasario šventė, kai atbudusi gamta dovanoja gaivią žalumą, paukštelių čiulbėjimą, saulutės šilumą bei taip vaikų laukiamą Velykų šventę.

Įgyvendinant Praktinių studijų dienų veiklą (projektas “Lyderių laikas”) Šilutės r. Kintų pagrindinės mokyklos Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinė grupė organizavo tęstinį projektą „Rid rid rid margučiai“, į kurį pakvietė rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes. Projektas vyko nuo 2022 m. balandžio 1 d. iki balandžio 13 d. Projekto tikslas – bendradarbiaujant rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms aktyvinti ir viešinti vaikų kūrybinę, meninę veiklą. Projekto dalyvių užduotis – pagaminti neįprastą margutį.

Velykų šventę atspindi viena iš įdomesnių tradicijų – kiaušinių marginimas. Margutis simbolizuoja gyvenimo, gamtos atsinaujinimą. Projekto dalyviai kūrybingai, lavindami smulkiosios motorikos įgūdžius bei pagarbą lietuviškam tradiciniam menui, eksperimentuodami įvairiomis dailės priemonėmis ir medžiagomis, gamino margučių dekoracijas.

Balandžio 14 d. projekto dalyviai nuotoliniu būdu dalyvavo renginyje, kurio metu papasakojo savo veiklos įspūdžius, pasidžiaugė pagamintais margučiais, šoko zuikio šokį, atliko kūrybišką užduotėlę ir pasveikino vieni kitus su Šv. Velykomis.

Dėkojame Katyčių, Usėnų, Kintų mokyklų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtojoms ir vaikučiams, aktyviai ir šauniai dalyvavusiems nuotoliniame renginyje „Rid rid rid margučiai“.

Gabrielė Kumutaitytė,

ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinės grupės pirmininkė