Paliesk… užuosk… pamatyk.. išgirsk…

Ingrida Cyrolies,     
biologijos mokytoja metodininkė

Biologijos pamoka „Jutimo organai ir pojūčiai“ vyko Vydūno kultūros centre, nesenai atidarytoje Pojūčių suvokimo ekspozicijoje.

Tame kambaryje, liesdami nematomus daiktus, birius objektus, uostydami žolių kvapus, mokiniai galėjo sukoncentruotai pajausti savo lytėjimo ir uoslės pojūčius. O Vydūno Tilsmo kambaryje pajausti regėjimo ir klausos pojūčius. Pasak Vydūno, vidinis tilsmas, tai būtis su savimi, kur gali pažinti save.

Devintokų įspūdis

Deimantė „Labai smagi pamoka. Pajunti visai kitokį ir neįprastą pasaulį. Kai jauti paviršius ir užuodi malonius kvapus, fantazija tave aplenkia dvigubai. Kasdieninis garsų suvokimas toks artimas ir kartu neįprastas, kai susikoncentruoji ties juo“.

Vakaris „Labai patiko pamokos veikla, labiausiai tilsmo kambaryje išgirsti atskirus garsus: paukščių čiulbėjimą, lietaus garsą. Nuostabu pajausti žolelų kvapus“.

Pijus „Man labai patiko tilsmo kambaryje. Išgirdau daug įdomių garsų. Aš galėjau susikoncentruoti ir suvokti garso pojūtį“.

Ugnė „Pamoka buvo labai įdomi. Labai smagu susikoncentruoti ties skirtingais pojūčiais. Truputį baisu kišti ranką į juodą dėžę ir liesti, kai nematai. Galėjome patikrinti lytėjimo pojūčio suvokimą“.

Evelina „Pamoka buvo labai įdomi. Buvo baisu liesti daiktą, kurio nematai, liesti įvairius paviršius, užuosti kvapus“.

Roberta „Man labai patiko būti Vydūno Tilsmo kambaryje, nes atrodo lyg būčiau viduje savęs ir jaučiausi labai gerai. Garsai suteikė ramybės“.

Šarūnas „Buvo labai smagi pamoka. Išgirdau lietaus, paukščių garsus. Pajutau ramybę“.

Karolis „Labai patiko pajausti daiktus, kurių nematau, įkvėpti žolelių kvapus. Pamoka ekspozicijoje buvo labai įdomi ir naudinga“.

IMG_7069 IMG_7099 IMG_7078 IMG_7083 IMG_7084 IMG_7086 IMG_7087 IMG_7093 IMG_7096

Skip to content