Pamokos išvykoje: „Paminklų simbolinė kalba apie Lietuvos, Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto istoriją ir žmonių likimą“

Lapkričio 16 d., šaltoką trečiadienį, 9 ir 10 klasėms integruota istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros edukacinė veikla vyko Šilutėje ir Rusnėje. Šias pamokas organizavo ir vedė mokytojai Rubenas Bukavickas ir Nijolė Sodonienė.

Kartojome ir mokėmės stebėdami istorinėje „Šilutės sienoje“ surašytus ir pavaizduotus tam tikrus istorinius faktus, susijusius su šiuo miestu, Klaipėdos kraštu, Mažąja Lietuva ir visa Lietuva.

Stabtelėję Šilutės r. savivaldybės aikštėje prie paminklinio ženklo, skirto 1923 metų sukilimui atminti, aiškinomės šio įvykio svarbą ir skaitėme J. Zauerveino „Lietuviais esame mes gimę“.

Sparčiai atžingsniavę prie paminklo H. Zudermanui, iš bendraklasių ir lietuvių k. mokytojos sužinojome apie šį rašytoją ir jo „Lietuviškas apysakas“.

Rusnėje lankėmės prie atminimo skulptūros, primenančios Indijos politiko Mahatma Gandžio ir  žydo architekto H. Kalenbacho draugystę.

Grįždami atgal buvome prie paminklo „Vilko vaikams“, skaitėme ir klausėmės A. Šlepiko romano „Mano vardas – Marytė“ ištraukų ir mokytojų aiškinimo.

Šios pamokos buvo naudingos, nes įvairiais būdais konkrečioje aplinkoje mokėmės apie praeities istorinius įvykius, asmenybes ir tai siejome su dabartimi.

Gabija Probergaitė,

Jaunųjų žurnalistų klubas „Kas? Kur? Kada?“

Skip to content