Pamokos kitaip: „Meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos Vietovardžių metams“- srautinės integruotos pamokos netradicinėje aplinkoje

Srautines integruotas lietuvių kalbos ir literatūros bei teatro pamokas – Meninio skaitymo konkursas – jau keleri metai iš eilės sausio mėnesį veda lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Sodonienė ir teatro mokytoja Asta Neimantienė. Šiemet aktyviai prisijungė ir jaunoji kolegė Vilija Ašmonaitė.

5-10 klasių mokiniai sausio 3 d. gavo ilgalaikę užduotį: pasirinkti tekstą (eilėraštį ar prozos, dramos ištrauką) ir jį aptarti su mokytojomis, išmokti atmintinai.

Integruotose srautinėse  5-6, 7-8, 9-10 klasių pamokose, kurios vyko jaukioje aplinkoje – mokyklos fojė, mokiniai „mankštino“ kalbos padargus lietuvių greitakalbėmis, skaitė ir klausė įvairių tekstų. Džiugu, kad daugumos skaitovų pasirinkti kūriniai buvo apie mūsų pamario kraštą ar sukurti čia gyvenančių poetų.

Kai kiekvienas mokinys buvo išklausytas, eilėraščius skaitė ir mokytojos Asta Neimantienė ir Nijolė Sodonienė. Mokinius nustebino Eglė Kelpšienė, psichologo asistentė ir klasių vadovė, išraiškingai perskaičiusi ilgą kūrinį, kurį išmoko dar būdama gimnazistė. Džiugu, kad kolegė Eglė yra buvusi aktyvi ir Kintų mokyklos mokinė.

Taigi, šiose pamokose kiekvienas stengėsi patirti sėkmę, galėjo įsivertinti, kaip planavo mokymąsi ir pasiektą rezultatą, mokėsi iš kitų mokinių ir mokytojų įvairių gyvenime reikalingų dalykų.

P.S. Išraiškingiausiai perteikę tekstą pakviesti dalyvauti Meninio skaitymo konkurso mokykliniame ture – linkime jiems sėkmės!

Nijolė Sodonienė, lietuvių kalbos metodininkė

Skip to content