Patirties sklaida respublikinėje konferencijoje „Etnokultūra mokykloje“

Rasa Ablingytė,
9 klasė

Nijolė Sodonienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, respublikinėje konferencijoje, kuri vyko Juknaičių pagrindinėje mokykloje balandžio 22 dieną, skaitė pranešimą apie etnokultūrą ugdymo procese tema „TAUTOSAKA ŠIANDIENINIAM MOKINIUI LIETUVIŲ KALBOS PAMOKOSE“.

Mokytojos pranešimas parengtas remiantis savo darbo patirtimi, išryškinant  būdus, kaip pateikti mokomąją medžiagą, kad ji būtų priimtina šiuolaikiniam mokiniui.

Pavyzdžiui, vykdytas projektas „Lietuvių liaudies daina šiandien“. Kiekvienas mokinys per savaitę paruošia pranešimą apie dainininką ar grupę, kurie dainuoja arba jų kūrybos pagrindas yra šiuolaikiškai atliekama lietuvių liaudies daina. Pranešimų pristatymo pamokose žiūrimi vaizdo įrašai, skamba dainos. Jaunuolius stebina, kad tiek daug tautosakos kūrinių šiandien dainuoja net roko, metalo grupės, vyksta tokie renginiai kaip „Mėnuo Juodaragis“.

Pranešime mokytoja kalbėjo ir apie tai, kaip moko perimti patirtį iš senųjų laikų ir aktualizuoti problemas bei ieškoti jų sprendimo būdų integruotose lietuvių  kalbos su daile, teatru, istorija, pamokose.

Skip to content