Pažintis su mediko profesija

Nuo sausio mėnesio mokiniai, besidomintys medicinos mokslais, kartu su Šilutės pirmos gimnazijos moksleiviais, vieną kartą per mėnesį lankosi Šilutės centrinėje ligoninėje, medicinos mokyklėlės užsiėmimuose. Juos veda įvairios specializacijos gydytojai: traumatologai, chirurgai, vidaus ligų, vaikų ligų. Jie supažindina su savo darbo specifika, asmenybės bruožais, kurie reikalingi šios profesijos darbuotojams.

Medicinos mokyklėlės dalyviams suteikta puiki galimybė pamatyti gydytojų darbo vietas, susipažinti su medicinos įranga. Gruodžio mėnesį vyko praktiniai pirmosios pagalbos mokymai, kur mokiniai įgijo žinių ir įgūdžių.

Gegužės ir gruodžio mėnesiais mokiniai dalyvavo šios profesijos šešėliavime t. y. stebėjo kasdieninį gydytojo darbą ir operacijas ne visi kartu, o po du mokinius. Gydytojų profesijos šešėliavime dalyvavo: Jolita Mažonaitė, Augustė Ežerskytė, Neringa Kulbokaitė, Vytenis Papievis, Andrius Sadauskas, Melita Graužinytė, Neringa Lučinskaitė. Vykstant operacijoms didžiąją operacijos laiko dalį šalia esanti med. seselė aiškino mums kai kuriuos dalykus, kad turėtume supratimą apie vykstantį darbą.

Mokiniams šie užsiėmimai labai patiko. Jie pamatė ligoninės personalo darbą, operacijos užkulisius, kaip daktarai dirba operacinėje, patiko persirengti specialia apranga ir įsijausti į ligoninės gyvenimą.

Visas išvykas organizavo ugdymo karjerai organizatorė Ingrida Cyrolies.

Melita Graužinytė,

10 klasės mokinė

Skip to content