Pilietinio ugdymo pamokoje – policijos atstovė

Vitalija Ringytė-Ališauskienė,
istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja

Balandžio 14 d. 9 klasės pilietinio ugdymo pamokoje „Vaiko teisės ir pareigos. Vaiko teisių konvencija“ dalyvavo mūsų mokyklos buvusi mokinė Vaida Lotužienė – Tauragės AVPK Šilutės r. PK KPS tyrėja.

Policijos pareigūnė mokinius supažindino su jų teisėmis ir pareigomis, priminė, kokia atsakomybė gresia įvykdžius nusikaltimą. Ji supažindino su teisių įtariamajam, liudytojui ar nukentėjusiajam protokolų pavyzdžiais, parodė apklausos metu pildomas formas. Tyrėja pasidalino ir patirtimi, kurią įgijo dirbdama su nepilnamečiais.

Devintokai pamokos metu uždavė nemaža klausimų, kartais nukrypdami nuo pamokos temos, bet norėdami sužinoti apie policijos darbą. Jie sužinojo, kokie reikalavimai keliami norinčiam tapti policininku, kokia kriminalistų veikla bei kokios šiuo metu vyrauja darbo perspektyvos.

Skip to content