Pilietiškumo pamokos  renginyje „Gimę tremtyje“

Kintų pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasių mokiniai lapkričio 18 dieną dalyvavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės skyriaus organizuotame renginyje „Gimę tremtyje“.

Apie savo gyvenimišką patirtį pasakojo šiai bendruomenei priklausantys asmenys, kurie gimė Sibire, buvo ištremti dar vaikai arba ten išvežti jų šeimos nariai.

Mokiniams didžiausią įspūdį paliko Marijonos Aldonos Suchockaitės-Jankauskienės, ištremtos su savo šeima vos 6 metų amžiaus, pasakojimas. Ji yra išleidusi knygą „Gyvenimo brydė“, kurią padovanojo mūsų mokyklai. Savo istoriją pasakojo ir kintiškis Stanislovas Juozapas Būdvytis, turintis tremtinio statusą.

Šiose pilietiškumo pamokose dalyvavo ne tik Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai, bet ir Vydūno gimnazijos gimnazistai.

Lina Valaitė,

informacinių technologijų, matematikos mokytoja