Pirmokėlių pažintis su bibliotekininko profesija

Sausio 20 dieną Kintų pagrindinės mokyklos pirmokai klasės valandėlės metu nagrinėjo temą   „Bibliotekininko profesija“.  Tad jie lydimi auklėtojos Ilonos Papievienės apsilankė Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale. Apsilankymo tikslas – supažindinti pirmokėlius su bibliotekininko profesija ir įgyti žinių apie bibliotekininko darbą, paskatinti juos planuoti savo karjerą ateityje.

Šiais moderniais laikais bibliotekininkas – nuolat tobulėjantis, smalsus, kompetentingas žmogus, einantis koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis. Bibliotekininkai bene pirmieji visose srityse sužino viską, kas parašyta, atspausdinta, įrašyta įvairiose informacijos laikmenose.

Mokiniai sužinojo, kad bibliotekininko darbas prasideda nuo gražaus ir malonaus bendravimo su bibliotekos lankytojais. Bibliotekininkas turi ne tik išduoti ir priimti knygas, bet ir padėti susirasti skaitytojui reikiamą informaciją, vykdyti informacijos paiešką. Be viso to, reikia atlikti įvairią dokumentų apskaitą, knygų komplektavimą, rūšiavimą bei visų knygų elektroninį katalogavimą. Bibliotekininkė Nijolė supažindino mokinius su sukauptais bibliotekos knygų fondais, jų išdėstymo tvarka, bibliotekos taisyklėmis.

Pirmokai sužinojo, jog bibliotekininkas ne tik išduoda knygas skaitytojams, bet atlieka labai didelį, skaitytojams nematomą darbą – kataloguoja, rūšiuoja, paskirsto knygas, renka kraštotyrinę medžiagą.

Ateityje reikia rinktis tokią profesiją, kuri patiktų, o bibliotekininko darbą gali pasirinkti tie, kurie myli knygas, bendravimą su žmonėmis, nori tobulėti bei padėti kitiems.

 

Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios

bibliotekos Kintų filialo  bibliotekininkė

Nijolė Justienė

Skip to content