Pirštukų teatras

Šilutės r. F. Bajoraičio bibliotekos Kintų skyriaus bibnliotekininkė Vitalija Mišinskaitė pakvietė pirmokus į ,,Pirštukų teatro“ kūrybines dirbtuvėles.

Kūrybinės dirbtuvėlės prasidėjo klausantis ir žiūrint J. Marcinkevičiaus poemos ,,Voro vestuvės“. Mokiniams skirta užduotis – išsirinkti vieną ar du pasakos personažus, įsidėmėti kiek kojų, sparnelių, antenų turi veikėjas, kokiais išskirtiniais bruožais pasižymi.

Kartu su mokytoja ir bibliotekininkėmis vaikai atliko rankyčių ir pirštukų mankštą, šokdami ir dainuodami dainelę apie bitę.

Mokiniai pirštukų teatro personažus gamino trejomis technikomis: gamino iš popieriaus atliekų, iš buitinių atliekų, piešė su mokinių pamėgtais 3D rašikliais. ,,Pirštukų teatro“ dirbtuvėlių metu mokiniai kūrybiškai panaudojo pavasarį nebereikalingas pirštines ir kitas buitines atliekas. Atlikdami užduotis, mokiniai fantazavo, tobulino kuriamą personažą, patyrė teigiamas emocijas.

Kiekvienas mokinys, naudodamas skirtingas technikas, pasigamino išsirinktus veikėjus: boružėlę, vorą ir t t. t.

Mokiniai džiaugėsi ir didžiavosi savo pasigamintais ,,Pirštukų teatro“ personažais, dėkojo bibliotekininkėms ir pageidavo  tęsti veiklas.

Vida Viršilienė,

pradinio ugdymo mokytoja