Poezija alsuojantis rytas

Sausio 20-ąją vyko atvira integruota srautinė meninio skaitymo pamoka 5-6 klasių mokiniams. Ankstyvą rytą jautėsi subruzdimas, jauduliuko kupini žvilgsniai keliuose klasių kabinetuose… Kodėl? O gi šaunieji penktokai ir šeštokai ruošėsi meninio skaitymo pamokai, kartojosi išmoktus eilėraščius, kuriuos išsirinko svečiuodamiesi Šilutės r. sav. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale.

Visi mokiniai dar prieš pamoką nulipę laiptais į pirmąjį aukštą ir čiupę po sulankstomą kėdę jaukiai įsikūrė mokyklos foje. Juos pasitiko net trys, palaikymo žvilgsnių nestokojančios, mokytojos: Nijolė Sodonienė, Vilija Ašmonaitė ir penktokų klasės vadovė Danutė Tarozienė.

Pamokos pradžioje mokiniai mokėsi organizuotumo, mąstymo orientuojantis erdvėje, tinkamai pasirinkti vietą, buvo aptartos pamokos taisyklės ir įvardintas tikslas – raiškiai pristatyti mintinai išmoktą eilėraštį. Ore tvyravo jaudulys, tad teatro mokytoja Vilija A. kartu su mokiniais atliko atsipalaidavimo pratimus įtampai nuimti, bei kalbos „aparatui” apšildyti. Mokiniai valgė įvairių spalvų ir skonių menamus obuolius, liežuviu skaičiavo dantis, buvo įdomi patirtis. Jauduliui šiek tiek atslūgus, įsivyravo tyla ir susikaupimas.

Penktokai ir šeštokai tikslą pasiekė, visi dalyvavusieji pamokoje išdrįso raiškiai perskaityti pasirinktus eilėraščius, dauguma išmoko juos mintinai. Pamokos pabaigoje buvo akcentuojama kam ši patirtis reikalinga, pasakojama apie įgytų žinių ir įgūdžių pritaikymą praktikoje. Mokiniai refleksijos metu įvardijo savo emocinę būseną ir nutarė vieningai, kad ši patirtis sukėlė teigiamas emocijas, tik jaudulys kartais pakišdavęs koją.

Pamoką apibendrino visos trys mokytojos, mokytoja Danutė Tarozienė negailėjo komplimentų ir šilto palaikymo. Įvykusios pamokos aptarimo metu mokytojos nusprendė, kad mokinius reiktų mokyti kuo įvairesnių būdų įtampai sumažinti. Teatro mokytoja Vilija A. atsižvelgs į priimtus sprendimus ir to mokys teatro pamokose II mokslo metų pusmetį.

Vilija Ašmonaitė,

lietuvių kalbos ir literatūros, teatro mokytoja

Skip to content