Pradinių klasių mokinių ekskursija į Klaipėdą!

Trečiadienio rytą, visi pradinių klasių mokiniai vyko į Klaipėdą. Ten kėlėsi keltu į Smiltynę.
Smiltynė – Klaipėdos miesto dalis, esanti Kuršių nerijoje. Visa Smiltynė priklauso Kuršių nerijos nacionaliniam parkui. Visą Smiltynę dengia miškai, prie jūros – kopos ir paplūdimiai, yra Lietuvos jūrų muziejus-akvariumas ir delfinariumas.
Šią vietą galima vadinti uostamiesčio rojaus kampeliu. Jos grožis ir senovinė architektūra ligi šiol žavi pačius klaipėdiečius ir svečius iš viso pasaulio. Gražu ir įdomu buvo ir mūsų pradinukams ir juos lydėjusioms mokytojoms: Vidai Viršilienei, Astai Matvėjėvienei, Ilonai Papievienei bei Irenai Šerkienei.
Aplankė Lietuvos jūrų muziejų, kurio atjaunėjusios ir praturtėjusios ekspozicijos lankytojams. Neatpažįstamai pasikeitęs akvariumas kvietė į intriguojančią kelionę nuo Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis. Pagrindinė rekonstruoto muziejaus akvariumo puošmena ir naujiena, masinanti lankytojus – 25 m ilgio perregimas akrilo tunelis, juo eidami jautėsi tarsi po vandeniu ir galėjo iš arti stebėti įspūdingąsias žuvis, savo grėsmingu grožiu pranokstančias ryklius.
Įspūdingame delfinų pasirodyme pasigrožėjo šių nuostabių gyvūnų sugebėjimais. Pasirodymas, kurio metu delfinai atlieka akrobatinius triukus, šoka, dainuoja, žaidžia su kamuoliu, nepalieka abejingo nė vieno žiūrovo.
Grįžtant atgal apžiūrėjo etnografinę pajūrio žvejo sodybą ir senųjų žvejybos laivų aikštelę.
Pasigrožėję vandens gyvūnais ir muziejaus ekspozicijomis, vyko atgal į Klaipėdą.
Mokiniai puoselėjo vertybines nuostatas: meilę gamtai, gyvūnams, bendravimą ir pagarbą vienas kitam.

Ilona Papievienė,

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Skip to content