Praktinės studijos su chemija – daržovių tyrimas

Š. m. 06-18 d. po ilgo nuotolinio mokymo laikotarpio devintokai galėjo atlikti tiriamuosius integruotus biologijos ir chemijos darbus kabinete. Mokiniai atliko darbą ,, Nitritų ir nitratų tyrimas daržovėse“.

Mokiniai mokėsi nustatyti nitratų ir nitritų kiekį įvairiose daržovėse ir paaiškinti, iš kur į daržoves patenka šios medžiagos, aptarė nitratų ir nitritų poveikį oganizmui.Šiam darbui naudojo pagal projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“gautas priemones: Petri lėkštelės, cheminės stiklinės, vandens parametrų tyrimo (indikatorinių) juostelių rinkinį. Buvo tiriamos daržovės augintos namų darže ridikėliai, salotos, agurkai, rūgštynės , bulvės, kt.) Padaryta išvada, kad daugiausia nitratų kaupia ridikėliai, tačiau neviršyja leistinos normos.

Ingrida Cyrolies,
biologijos ir chemijos mokytoja

Skip to content