Prie šliuzo

Aštuntokams organizuota fizikos pažintinė-patyriminė pamoka prie Lankupių šliuzo.  Vietoje susipažinome su stendine medžiaga, o tada entuziastingai atlikome šliuzo vartų  išmatavimus, išsiaiškinome jų konstrukciją, veikimo principus. Stebino šliuzo vartų gabaritai, jų skardos storis. Kiekvienam mokiniui teko dalyvauti  matuojant atstumą tarp vienų ir kitų vartų.

Fizikos pamokose įgytas žinias ir gebėjimus taikėme praktiškai, nes panorome nustatyti Minijos upės tėkmės greitį bei išsiaiškinti kabamąjį tiltą veikiančias jėgas.

Nors gyvename netoli šliuzo, tačiau dauguma klasės mokinių nebuvo lankę šio Lietuvos technikos paminklo. Dėkojame mokytojui Pranciškui Viršilui už  sumanų ir įdomų pamokų organizavimą.

Greta Freitagaitė, Paulius Narbutas 8 klasės mokiniai