„Pristatau pasauliui save“ – lietuvių kalbos ir informacinių technologijų projektinis darbas

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Gegužės mėnesį 9 klasės mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos Nijolės Sodonienės ir  informacinių technologijų mokytojo Sauliaus Sodonio, vykdė integruotą projektinį darbą „Pristatau pasauliui save“, o birželio 6 d. jį pristatė pamokose papildydami įvairiais netikėtumais.

Visų pirma, pagal mokytojos rekomenduojamą planą devintokai rinkosi, kokią teigiamą informaciją apie save pateiktų. Tad rašė ir apie amžių, vardo, pavardės kilmę, gyvenamą vietovę, temperamentą, charakterio išskirtines savybes, veiklą mokykloje, pasiekimus,  pomėgius, pasirinktą gyvenimo credo ir kt.

Antra, turėjo atsižvelgti, kad tekstas ir vaizdai tilptų dviejuose A4 formato puslapiuose. Kaip turimą medžiagą sumodeliuoti, iliustruoti asmeninėmis nuotraukomis ir kitais vaizdais, buvo mokoma informatikos pamokose. Tam naudojo kompiuterinio maketavimo programą „Scribus“.

Trečia, kiekvienas devintokas, pristatydamas savo projektinį darbą, pasakojo, rodė ir tai, kas bendraklasiams buvo nežinoma, net netikėta. Pavyzdžiui, Ugnė dalijosi žvejybos patirtimi, Evelina atsinešė surinktų vaikystėje lipdukų albumą, Gytis, laikydamas rankose šalmą, pasakojo apie dviratininko žygius bei didžėjaus veiklą, Deimantė aiškino, kaip naudodamasi internetine programa maketavo mums rodomą nuotraukų albumą, Vakaris demonstravo garso kolonėles, Gražmintė ir Roberta – savo piešinius, Šarūnas prisiminė vaikų auklės ypatumus, Pijus supažindino su remonto darbų įrankiais, Edvinas atsinešė net trinką, o Karolis visus pavaišino kepta duona.

Ketvirta, kiekvieno devintoko darbas, atliktas kompiuteriu, buvo klasės draugų ir mokytojų kartu vertinamas, išsakomi trūkumai ir privalumai.

Penkta, projektinio darbo „Pristatau pasauliui save“ pristatymo pamokose vyravo intriguojanti nuotaika, nes visiems buvo smalsu, ką ir kaip bendraklasis kalbės bei parodys, kokių pateiks netikėtumų.

DSC04141DSC04153 DSC04176 DSC04166DSC04176 IMG_9243 DSC04265 DSC04247 DSC04229 DSC04216 DSC04222 DSC04203 DSC04199 DSC04178

Skip to content