„Pritaikyk skaičiuotę praktiškai“

Vasario 25-ąją dieną 5 klasės mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos ir fizinio ugdymo pamoka „Pritaikyk skaičiuotę praktiškai“. Mokiniai pasiskirstė į dvi komandas, tuomet prisiminė nagrinėtą smulkiosios tautosakos žanrą, susipažino su vertinimo kriterijais.

Dėliodami skaičiuočių dėliones ugdė greitą reakciją, įžvalgumą bei bendradarbiavimą. Fizinio ugdymo mokytoja Simona Venckienė skyrė užduotis su kamuoliu kiekvienai komandai, šias užduotis reikėjo atlikti visiems kartu sakant vieną skaičiuotę. Penktokai lavino savo gebėjimą susikaupti, stengėsi kuo tiksliau perduoti kamuolį.

Kitos užduoties metu komandos nariai turėjo perduoti stiklinę su vandeniu, jos neišpildami, sakydami skaičiuotę, kurią „pasislėpusią“ atrado naujoje dėlionėje. „Išskaičiuotas“ narys gaudavo prizą, vertingą sveikatai – jis turėdavo išgerti stiklinę vandens. Mokiniai, kurie būdavo „išskaičiuoti“, taip pat atlikdavo įvairias užduotis fiziniams gebėjimams lavinti.

Dauguma penktokų pamokos pabaigoje, vykstant refleksijai, paminėjo, kad sužinojo dar negirdėtų skaičiuočių, išmoko jas taikyti praktiškai ir taip praplėtė akiratį.

Vilija Ašmonaitė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Skip to content