Projektas „Sveikata visus metus“

Kintų pagrindinės mokyklos antros klasės mokiniai ištisus metus dalyvavo respublikiniame projekte „Sveikata visus metus“. Kiekvieną mėnesį, gaudami vis naują iššūkį ,atlikinėdavo įvairias užduotis ir įveikė visus dvylika iššūkių.
Su mokiniais kalbėjome, kad vaistai vartojami tik sergant, aiškinomės, kodėl negalima imti jokių vaistų be tėvų ar gydytojų nurodymų. Sužinojome, kad buityje naudojamas medžiagas galima naudoti tik pagal paskirtį ir laikantis saugos nurodymų.

Klasės valandėlių metu diskutavome kokios yra neigiamos rūkymo pasekmės, kodėl vaikams draudžiama rūkyti, kad alkoholiniai gėrimai labai kenkia suaugusiųjų, o ypač vaikų sveikatai.

Piešėme įdomius atšvaitus ir kelio ženklus. Susipažinome su saugaus eismo taisyklėmis, kelio ženklais, pėsčiųjų teisėmis ir pareigomis. Mokėmės eiti per pėsčiųjų perėjas. Kalbėjome apie saugų ir sveiką maistą, sveiką gyvenseną. Nutarėme saugoti ir stiprinti sveikatą, laikytis saugos buityje, vengti kenksmingų medžiagų ir rizikingo elgesio. Stengėmės, kiek leidžia oro sąlygos, sportuoti lauke, kvėpuoti grynu oru. Mūsų šūkis  „Sportuoju, sveikai maitinuosi, žalingiems įpročiams sakau „Ne“.

Irena Šerkienė,

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė