Protų mūšis „Pasuk makaulę informacijos labirinte“ Kintuose

Vaida NAUSĖDAITĖ,
Kintų fil. vyr. bibliotekininkė

Balandžio 28 d. XV-osios Nacionalinės bibliotekos savaitės metu Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre šios mokyklos 3-4 klasių (mokytojos Asta Matvėjėvienė ir Vida Viršilienė) mokiniai dalyvavo mano organizuotame protų mūšyje „Pasuk makaulę informacijos labirinte“. Toks renginys vyko jau ir praėjusiais metais, tad tikėtina, kad taps tradiciniu.

Mokiniai rungėsi keturiuose turuose ir atsakydami į 5 klausimus turėjo „pasukti makaulę“ bei nepasiklysti informacijos labirinte. I-asis turas „Kelionė po Lietuvą“, II-asis – „Knygų labirinte“, III-asis „Įdomybės“ bei IV-asis – „Muzikinės mįslės“. Kaip ir praėjusiais metais, smagiausias ir labiausiai laukiamas buvo paskutinysis turas. Vaikai ne tik spėjo dainelių pavadinimus, bet ir patys dainavo,  linksmai leido laiką.

Iš viso dalyvavo 6 komandos: trečiokų „Protas“, „LTeam“, „Mėlynieji“, ketvirtokų „HGU“, „Pimpačkiukai“, „Nuostabusis šešetas“. Komandų jėgos buvo gana lygios, o susumavus taškus paaiškėjo, kad dvi komandos užėmė 3-ąją vietą ir dvi komandos liko ketvirtos. Pirmąją vietą nuo ketvirtosios skyrė tik 3 taškai. Nugalėtojais tapo „HGU“ ( 4 klasė) komanda, kurią sudarė Greta Freitagaitė, Skaistė Kaunaitė, Paulius Narbutas, Karolis Vaitkus ir Matas Korsakas. Jiems įteikti padėkos raštai ir mažos dovanėlės.

Tokio pobūdžio renginiai ne tik skatina vaikus pasitikrinti savo išprusimą, bet ir sužinoti naujų dalykų, ugdyti mąstymą.

Skip to content