Radijo bangų taikymas robotų kūrybinėse dirbtuvėse

Fizikos pamokų metu 10 klasės mokiniai robotų kūrybinėse dirbtuvėse sužinojo, kad svarbiausia roboto dalis
jo smegenys, čia įtaisytas programuojamasis procesorius, kuris atlieka įvairius skaičiavimus ir valdo komandomis kitas roboto dalis.

Ypač mokinius domino lietimo jutiklis, kuriuo galima aptikti kliūtis bei naudoti robotų kovų metu. Ultragarso jutikliai siunčia aukšto dažnio garso bangas ir matuoja per kiek laiko jos sugrįžta, atsispindėjusios nuo aplinkos objektų.

Susipažinę su pagrindinėmis konstravimo taisyklėmis, porose konstravo judančias platformas. Kad jos veiktų, be klaidų reikėjo surinkti 45 žingsnių detalių sujungimus.

Išbandę ir įsitikinę, kad surinktos platformos reaguoja į valdymo komandas, mokiniai vykdė savo gaminių greičio lenktynes, kurias laimėjo Kornelija ir Vytenis.

Kita rungtis buvo Sumo lenktynės: išstumti priešininko robotą iš specialaus rato. Šioje rungtyje svarbu mokinio reakcija ir jautimas kaip valdyti robotus. Nugalėtojais tapo Deividas ir Vytenis.

Atliekant programos užduotis, lavinami konstravimo, loginio mąstymo, kūrybiškumo gebėjimai, o praktinėje veikloje taikomi anksčiau fizikos pamokose įgytos žinios ir mokėjimai.
Mokinių pageidavimu, planuojame sudėtingesnes praktines veiklas robotų kūrybinėse dirbtuvėse tęsti sausio mėnesį.

Pranas Viršilas,
fizikos mokytojas