Renginį jaunimui „Pagauk mintį“ vedė humoristas Zigmantas Baranauskas

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje toliau vykdomas jaunimui skirtas projektas „Išjunk išmanųjį – atskleisk savo talentą“, finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Spalio 15 d. bibliotekoje susirinko nemažas būrys jaunimo, kurį į energingą žaidimą įtraukė literatūrinis performansas „Pagauk mintį“. Renginį vedė Zigmantas Baranauskas – Vilniaus kamerinio teatro aktorius, humoristas. Jis kuria vaidmenis kino serialuose, LRT laidoje „Humoro lyga“, dalyvauja TV3 muzikinio projekto „X Faktoriaus“ laidoje. Profesionalus renginių vedėjas, mimas kaip reikiant išjudino renginio dalyvius. Sudarytos komandos su kiekviena užduotimi buvo įtraukiamos į momentinę vaidybinę improvizaciją viena ar kita tema. Jos improvizavo, kūrė siužetus pagal muzikos žanrus bei tekstus iš knygų, kino filmų. Kiekvienas turėjo galimybę trumpam tapti aktoriumi.

Renginys susidėjo iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje vyko aktoriaus prisistatymas. Jis papasakojo apie savo siekius pasirinkti šią profesiją. Toliau renginio vedėjas pakvietė dalyvius į trumpą apšilimą – trenažą. Sukvietęs visus komandų dalyvius vedė jiems žaidimus, susijusius su aktoryste. Tai buvo linksmas įvadas į komandinį rungčių žaidimą.

Pasibaigus kavos pertraukai prasidėjo įdomybės ir linksmybės. Užduotys komandoms buvo tikrai nelengvos, bet nebuvo galima neįvertinti susirinkusio jaunimo sugebėjimo jas atlikti. Išmaniųjų telefonų tikrai neprireikė, visi atsipalaidavo, parodė savo talentus atliekant vieną ar kitą pateiktą užduotį. Pats Z. Baranauskas negailėjo komandoms pagyrų, juokėsi iki ašarų iš kai kurių komandų sumanumo.

Atliktas užduotis vertino pakviesti komisijos nariai: Šilutės kamerinio dramos teatro direktorė Ramunė Kiniulytė ir scenografė Jūratė Rinkauskienė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Renata Dedurkevičienė. Vertinimus pakomentuodavo aktorius. Susumavus balus paaiškėjo rezultatai ir komandos buvo apdovanotos bibliotekos paruoštais prizais. Pirmavo ir „Oskarą“ už specialiuosius efektus, kostiumus ir originalumą gavo Kintų pagrindinės mokyklos atviros jaunimo erdvės „Noriu. Galiu. Darau“ komanda „BRAŠKĖS“ (vadovė – Vitalija Vyšniauskienė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkė). „Oskaras“ už siužeto ir istorijos dėstymą įteiktas Šilutės atviros jaunimo erdvės komandai „LMS“ (vadovas Rimvydas Petrauskis). „Oskaras“ už grupinį įsiklausymą ir pasirodymo siužetą „Ar verta?“ įteiktas Šilutės pirmosios gimnazijos teatro klasės komandai „WC“ (vadovė Jolita Ežerinskė). „Oskaru“ už originalumą ir plastiškumą apdovanota jungtinė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos ir Vydūno gimnazijos komanda „7 UTĖLĖTI KATINAI“ (vadovės – bibliotekininkė Kristina Kelmelienė ir Šilutės Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Aurelija Žymančienė). Šilutės Martyno Jankaus komandai „CITRINOS“ „Oskaras“ atiteko už siužeto apie filmo „Simpsonai“ herojus įgarsinimą (vadovė – lietuvių kalbos mokytoja Laima Giržadienė).

Jaunimas skirstėsi nenoriai, dar ilgai bendravo su aktoriumi bei tarpusavyje. Bendra įdomi veikla nepaliko abejingų, buvo kalbama ir apie tolimesnę veiklą , kuri suburtų jaunimo branduolį po F. Bajoraičio viešosios bibliotekos stogu. Dėkojame renginio dalyviams ir komandų vadovams už geranoriškumą bei norą pasibūti kartu.

 

Liudmila Nausėdienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Skip to content