Renginys ,,Mes – lietuvaičiai”, Kovo 11-ąjai paminėti

Kovo 10 dieną į Kintų pagrindinės mokyklos Daugiafunkcį centrą sugužėjo ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių bei pradinių klasių mokiniai, mokytojai. Visa susirinkusi bendruomenė sugiedojo Lietuvos valstybės himną. Renginį vedė 4 klasės mokinės: Saulė B., Urtė V. ir Ingrida L., bei teatro mokytoja Vilija Ašmonaitė.

„Boružiukų“ grupės auklėtiniai Viltė ir Jonas deklamavo eilėraščius apie savo šalį. Visos darželio grupės paruošė šokių ir dainų programas, skirtas šiai progai.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga moksleivius pasveikino šokių kolektyvo „Deima“ 5–10 klasių merginos ir vaikinas, sušokę „Ciceliukę Marceliukę“ ir „Malūnėlį“, ir 1–4 klasių merginos, džiuginusios šokiais „Blezdingėlė“ ir „Tu Lietuva, tu mana“ (vadovė Simona Venckienė).

Nuoširdžiai dėkojame grupių mokytojams ir mokytojų padėjėjoms bei meninio ugdymo mokytojams Valdui Neimantui, Laimai Bušininkienei ir Simonai Venckienei. Buvo nuostabu ir malonu klausytis 1–4 klasių mokinių choro atliekamų dainų „Dainuoju Lietuvai“ ir „Tėviškės šalis“ (muzikos mokytoja Laima Bušininkienė).

Pasibaigus koncertinei renginio daliai Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyresnioji bibliotekininkė Vitalija Vyšniauskienė pakvietė 1–4 klasių mokinius dalyvauti interaktyvioje viktorinoje „Ką žinau apie savo gimtą kraštą?“.

Viktorinos tikslas: paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, skatinti mokinių domėjimąsi savo gimtuoju kraštu, patriotiškumą, bendradarbiavimą, ugdyti gebėjimą dirbti ir mokytis komandoje.

Komandas sudarė skirtingų klasių mokiniai. Visi moksleiviai susiskirstė į septynias komandas: „Lietuvaičiai“, „Švyturys“, „Išminčiai“, „Laisvė“, „Draugystė“, „Smalsučiai“, „Drąsučiai“. Kiekvienai komandai vadovavo pačių išsirinktas kapitonas. Viktorinos dalyviai sprendė interaktyvios viktorinos klausimus naudodamiesi „Kahoot“ programa.

Viktorinos dalyvius užplūdo geros nuotaikos ir emocijų pliūpsnis, tiek daug džiaugsmo atsakius teisingai. Mokiniai nustebdavo ekrane pamatę vietas, kur jie lankėsi, ar net save patį. Žaidėjai pasitikrino, įtvirtino žinias, sužinojo ir naujų dalykų apie savo gimtąjį Kintų kraštą. Pirmąją vietą, surinkusi daugiausia taškų, pelnė komanda „Laisvė“. Antroji vieta atiteko komandai „Smalsučiai“, trečioji – komandai „Draugystė“. Tą dieną nebuvo pralaimėjusios komandos, nes visi išvyko su šypsena veiduose, diplomais ir simboliniais prizais.

Nuoširdus ačiū visiems renginio dalyviams, ačiū už pagalbą organizuojant renginį direktoriaus pavaduotojai Jurgitai Tamošiūnienei!

Dėkojame renginio organizatoriams: Vilijai Ašmonaitei, Simonai Venckienei, Gabrielei Kumutaitytei, bei Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyresniajai bibliotekininkei Vitalijai Vyšniauskienei!

Nuotraukos Gabrielės Kumutaitytės, Simonos Venckienės: