Saugesnio interneto savaitė

Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas yra projekto ,,Prisijungusi Lietuva” dalyviai, todėl labai svarbu, kad mūsų vartotojai būtų saugūs interneto platybėse. Ši savaitė -„Saugesnio interneto savaitė“. Tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Vasario 5 dieną Lietuvoje ir daugiau nei 120 pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena.

Ta proga vasario 6 dieną Kintų filialą aplankė Kintų pagrindinės mokyklos pirmokai ir jų mokytoja Irena Šerkienė. Mokiniai apžiūrėjo veikiančią parodą, kurią parengė Šilutės jaunimo ir suaugusių mokymo centro ir Šilutės meno mokyklos Kintų dailės klasės mokiniai (mok. Aurimas Liekis) Bibliotekoje vyko skaitmeninio raštingumo mokymai: „Viskas prasideda nuo mūsų – jauskimės saugūs elektroninėje erdvėje“. Bibliotekininkė jauniausiems skaitytojams papasakojo kas yra internetas, kokie internete sutinkami pavojai, supažindino kas yra slaptažodis ir kam jis reikalingas, mokė kurti saugų slaptažodį. Vėliau vaikai susipažino kas yra nuotrauka, kuo nuotraukos internete skiriasi nuo popierinių arba esančių įrenginyje ir kas nutinka įkėlus nuotrauką į internetą. Vaikai atrinkinėjo nuotraukas kurias galima skelbi internete, o kurių geriau neviešinti, buvo raginami atsakingai dalinti asmens duomenis.

Apibendrinant visą išgirstą informaciją vaikai buvo pakviesti pasižiūrėti edukacinį filmuką „Kad kompiuteris netaptų priešu arba kaip saugiai elgtis internete“.

Visą savaitę visi norintys vaikai galėjo pasitikrinti ir pagilinti savo žinias atlikdami testą „Ar esi saugus internete?“. Visi dalyvavę saugesnio interneto savaitės veiklose gavo pažymėjimą.

Džiugu, kad visą šią savaitę bibliotekos skaitytojai aktyviai dalyvavo saugesnio interneto savaitėje, kurios metu galėjo geriau pažinti ne tik interneto bendravimo galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.

Vitalija Vyšniauskienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Skip to content