Savaitgalis ir Šilutės LMS padalinio renginys paliko neišdildomą įspūdį

Deimantė Grakauskaitė,
Kintų pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinė,
Kintų mokinių tarybos pirmininko pavaduotoja

Gegužės 4-5 dienomis, Žibų pradinėje mokykloje vyko mokinių savivaldų forumas „Ateitis – tavo rankose“. Jame dalyvavo didelis burys Šilutės rajono savivaldų moksleivių, svečiai iš Kelmės, Šiaulių. Jame taip pat patirties sėmėsi ir nemažas būrys Kintų moksleivių.

Moksleiviai klausėsi paskaitų, dalyvavo simuliacijose bei kitose veiklose. Penktadienio vakarą Swedbank atstovas Martynas Valaitis pristatė paskaitą tema „Finansisnis raštingumas ir jo svarba jaunam žmogui“. Mokiniai sužinojo apie finansinio raštingumo naudą, galimas klaidas, paaiškino, kaip atskirti norus nuo poreikių. Pranešėjas patarė dalį savo gaunamų pajamų taupyti.

Po to vyko diskusija apie mokyklą ir stresą. Diskusijos svečiai buvo: Gabrielė Vindžigelskytė, Šilutės Vydūno gimnazijos mokinė, buvusi LMS (Lietuvos moksleivių sąjungos) Šilutės rajono mokinių tarybos pirmininkė, Viltė Tamašauskaitė, taip pat Šilutės Vydūno gimnazijos mokinė, neseniai tapusi JKL (Jaunųjų konservatorių lygos) Šilutės pirmininke,  Tomas Budrikis, Šilutės rajono savivaldybės Tarybos jaunimo reikalų tarybos pirmininkas. O taip pat Rimvydas Petrauskis, Šilutės atviros jaunimo erdvės koordinatorius. Renginio atidarymą ir diskusiją vedė Valentinas Ubartas.

Pirmai dienai einant į pabaigą, visi dalyvavo socializacijos žaidime „Per šimtmečio dešimtmečius“. Po to buvo naktinė programą, kurios pabaigos niekas nenorėjo… Antroji dieną prasidėjo „Nemankšta“ pavadinta veikla. Joje – begalė LMS tradicinių žaidimų, kurie sužadino norą pasinerti į naujų žinių srautą. Kita dienos dalis – darbo grupės. Jose mokiniai sužinojo apie lyderystę bei laiko planavimą, mokinių savivaldos darbo efektyvumą ir motyvacija. Šių paslapčių mokė buvusi Šilutės rajono mokinių savivaldos pirmininkė – Gabrielė Vindžigelskytė, Kelmės padalinio pirmininkė Kotryna Karyznaitė, Kelmės padalinio mokymų vadovė Deimantė Šaulytė ir Šiaulių padalinio mokymų vadovė Milda Ščiglaitė ir kiti.

Uždarymo metu visus linksmino grupė „Prieskonis“, kuri sukūrė jaukią atmosferą. Jau antrus metus LMS moksleivius džiugino šiuo renginiu. Tad jie jau laukia būsimų forumų ir naujų atradimų. Nes ateitis – mūsų rankose!

DSC_0019 DSC_0026 DSC_0059 DSC_0071 DSC_0088 DSC_0453

Skip to content