SEPTINTOKŲ DAILĖS PAMOKA PARODOJE „LIETUVININKŲ KRAŠTAS“

Kintų pagrindinė mokykla glaudžiai bendradarbiauja su Kintų Vydūno kultūros centru, kuriame šiuo metu eksponuojama istorinių eksponatų paroda „Lietuvininkų kraštas“, skirta Klaipėdos krašto metams paminėti.

7 klasės mokiniai dailės pamoką praleido parodoje, kurioje studijavo Klaipėdos krašto tekstilės gaminių dekoravimo technikas ir stilizavimo būdus. Analizavo kokiais motyvais ir kokia technika buvo dekoruojama tautinio kostiumo detalė – delmonas. Stebėjo, kaip buvo kuriamas piešinys siuvinėjimui kryželiu. Šis metodas labai panašus į šių dienų kompiuterinius piešinius, kur piešiama arba spalvinama taškeliais – mažiausiais taškinės grafikos elementais.

Mokiniai greitai suprato komponavimo būdą, nes surado sąsajas su šiuolaikinėmis dailės technologijomis. Pamokos metu išbandėme senovinį tokio piešinio kūrimo būdą: ant languoto popieriaus kūrėme nedidelius piešinius naudojant tik spalvomis užpildytus langelius. Užduočiai atlikti mokiniai studijavo parodoje eksponuojamo unikalaus eksponato – 1905 metais išsiuvinėto delmono raštus, skaičiavo siuvinėto rašto langelius. Senovinio ornamento detales panaudojo savo piešiniuose.

Rita Tarvydienė,

Kintų pagrindinės mokyklos dailės mokytoja metodininkė

Skip to content