Susitikimas su misija Sibiras dalyve Ieva Kaknevičiūte

2018-11-19 vyko 9-10 ir gimnazijos klasių mokinių susitikimas su Ieva Kaknevičiūte. Ji buvusi Kintų mokyklos mokinė, šiuo metu dirbanti ekskursijų gide Vilniuje, dalyvaujanti „Kino pavasaris“ organizavimo veikloje, apkeliavusi net 28 šalis ir praėjusią vasarą dalyvavusi ekspedicijoje „Misija Sibiras“ Kazachstane.

Ieva papasakojo apie žingsnius, kuriuos turėjo praeiti, siekiant dalyvauti ekspedicijoje, apie nuveiktus komandinius darbus, sunkumus, patirtas emocijas. Mokiniai galėjo išgirsti, koks yra svarbus komandinis darbas, pagarba ir tolerancija, pilietiškumas ir savo istorijos žinojimas.

Projektas „Misija Sibiras“, nuo 2006 m. vykstantis pilietiškumo ugdymo projektas, kurio metu ekspedicijos keliauja į Sibirą, tvarko mūsų tautiečių kapines bei susitinka su Sibire tebegyvenančiais lietuviais. Svarbiausia misija prasideda grįžus į Lietuvą, pasakojant apie ekspedicijoje patirtas emocijas, kuriant naujus istorijos išsaugojimo būdus. Taigi, Ieva Kaknevičiūtė suteikė galimybę prisiliesti prie pilietiškumo pavyzdžių ir lietuvių tremties istorijos.

Ingrida Cyrolies,

ugdymo karjerai koordinatorė

Skip to content