TAUTINIS KOSTIUMAS – integruota lietuvių, rusų ir anglų kalbos pamoka Kintų pagrindinės mokyklos 9 klasėje

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Kintų pagrindinės mokyklos devintokams spalio 19 dieną dvi integruotas pamokas tema „Tautinis kostiumas“ vedė Loreta Butkienė, Vaidotas Vilkas ir Nijolė Sodonienė. Jose buvo bendraujama ir rusų, ir anglų, ir gimtąja lietuvių kalbomis.

Su mokiniais buvo sutarta, kad jie, išklausę pranešimų, atlikę teksto suvokimo užduotis rusų, anglų ir lietuvių kalbomis, gebės įvardinti 4-5 tautinio kostiumo dalis, priskirti tautinį kostiumą šaliai ar šalies regionui.

Devintokai atidžiai klausėsi bendraklasių pranešimų, žiūrėjo vaizdo medžiagą, tad netrukus galėjo paaiškinti, kas yra tautinis kostiumas ir kada kviečiama juo vilkėti, kodėl 2017 metai – lietuvių tautinio kostiumo metai.

Buvo nelengva, bet įdomu klausyti pranešimų rusų kalba apie rusų moters ir vyro tautinį kostiumą, atlikti užduotį dirbant porose – pabaigti sakinius.

Du mokiniai angliškai darė pranešimus apie škotų moters ir vyro tautinį kostiumą, po to visi skaitydami tekstą turėjo parinkti tinkamus žodžius.

Apie asmens ir tautinio kostiumo santykį daugiau sužinojo iš bendraklasės filmuoto interviu, iš pasisakymų apie Mažosios Lietuvos regiono (Klaipėdos krašto) moters ir vyro tautinio kostiumo išskirtinumą. Devintokai smagiai tarėsi grupėse, o paskui judesiais vaizdavo lietuvių mįslę, kurią kiti bandė įminti.

Kalba keitė kalbą, įvairūs metodai ir naudojama literatūra skatino mokinius sparčiai atlikti užduotis, bendradarbiauti. Jaustis žvaliau ir drąsiai vartoti žodžius padėjo ir dainuojama lietuvių, rusų ir anglų kalbomis „Jei patinka ši dainelė, daryk taip“.

Po viktorinos – pasitikrinimo, ką šiandien išmokome, devintokai įsivertino piešdami lape veiduką.

Smagu, kad abi pamokas tarp mokinių ir mokytojų vyravo supratimas ir geranoriškas nusiteikimas bendrauti ir bendradarbiauti bei gera nuotaika.

01_mokytojai 02_sarunas 03_vakaris 04_deimanteG 05_ugne_angl 06_evelina 07_deimanteG_rus 08_karolis 09_grazminte10_mokyt_pataria 11_rus_loreta 12_liet_nijole 13_angl_vaidotas 14_uzd_vaidins 15_uzd_vaidins16_dainuoja_visi 17_isivertina 18_isivertine_dg

Skip to content