Tradicinis mokinių meninio skaitymo konkursas Vydūno kultūros centro palėpėje ir netradicinės pamokos

Kaip ir kiekvienais metais,  Kintų pagrindinės mokyklos 5-10 klasių skaitovai sausio 24 d. rinkosi į Vydūno kultūros centrą,  kur vyko meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas. Šiame ture dalyvauti  pasiūlyta 24-iems mokiniams, prieš tai sėkmingai laimėjusiems atranką, kuri vyko srautinėse pamokose-konkursuose. Juos sausio 21-23 dienomis 5-6 klasių mokiniams organizavo  lietuvių k. bei teatro mokytoja Vilija Ašmonaitė, o 7-10 klasių – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė, kuri supažindino ir su M. Jovaišos albumu „Neregėta Lietuva“ (dalyviai klausėsi kūrinių, skaitomų Lietuvos gražių vietų nuotraukų fone).Sodonienė prieš tai vedė pamokas „Renkuosi eilėraštį“ Kintų bibliotekoje. Mokiniai, konsultuodamiesi su mokytoja, rinkosi kūrinius, juos analizavo. Dauguma 8-10 klasių mokinių konkurse skaitė vietos poetų A. Kiminiaus, A. Kaktos, L. Mataitienės eilėraščius, nes pamario kraštas jiems – savas, mielas, o gamtos grožis – keliantis susižavėjimą. Išgirdome ir J. Degutytės, J. Aisčio, H. Radausko bei kitų poetų eiles. Lietuvių k. mokytojos V. Ašmonaitė, N. Sodonienė ir teatro mokytoja A. Neimantienė pasidžiaugė, kad mokiniai kasmet pasirenka jiems patiems tinkamesnius, suprantamesnius ir labiau patinkančius kūrinius.

Vertinimo komisija nusprendė, kad atstovauti mūsų mokyklai rajoniniame ture vyks 7 kl. mokinė Vasarė Banelytė, 8 kl. mokinė Inelda Liekytė ir 9 kl. mokinys Lukas Kasparavičius, mokykliniame ture laimėję I-ąsias vietas. II-a vieta skirta 6 kl. mokiniui Ąžuolui Valčiukui ir 8 kl. mokiniui Daivarui Piečiui. III-ią vietą laimėjo net penki skaitovai: Eimantas Lukoševičius ( 5 kl. mok.), Ugnė Klimaitė (7 kl. mok.), Simona Mizgirytė (8 kl. mok.), Mantas Pleikys (9 kl. mok.) ir Deimantė Piečiutė (10 kl. mok.).

Džiugu, kad Kintų mokyklai darniai bendradarbiaujant su Vydūno kultūros centru ir biblioteka netradicinės pamokos ar konkursai gali vykti įvairiose erdvėse.

Kintų pagrindinės mokyklos teatro vyresnioji mokytoja Asta Neimantienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė

Skip to content