Vaikų knygos dienos minėjimas su Terese Lorenčiene

Vaida Nausėdaitė,
Šilutės r. sav. F. Bajoraičio VB Kintų filialo
vyresnioji bibliotekininkė

Šiais metais tarptautinę Vaikų knygos dieną Kintų bibliotekos skaitytojai kartu su Kintų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniais paminėjo į svečius pasikvietę tautodailininkę, knygų autorę Teresę Leciūtę-Lorenčienę. Susirinkusiems ji pristatė savo naujausią knygą „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“, kurioje pjesės, eilėraščiai vaikams, karpinių pavyzdžiai. Ypač džiugu, kad knygos viršelį puošia Kintų pagrindinės mokyklos mergaičių  nuotraukos.

Susitikimą pradėjo  ir vis smagiomis melodijomis paįvairindavo gausus Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos skyriaus mokinių būrys: 1-3 klasių mokiniai Austėja N., Deimantė V., Vasarė B., Ema S., Justė G., Ąžuolas V., Inelda L. Juos paruošė mokytoja Asta Rupšauskienė.

Susirinkusius džiugino ir dramos būrelio „Teatrinė kūryba“ (mokytoja Elvyra Rimkuvienė) spektakliukas „Vilkas ir ožiukai“, kurio scenarijų prieš 29-erius metus parašė renginio viešnia – Teresė Lorenčienė. Naujoje jos knygoje yra ir ši atnaujinta pjesė. Pats  kūrinys ne tik nuotaikingas, bet ir pamokantis. Kaip teigia pati autorė,  ,,Vaizdingai ir išraiškingai pamokanti yra tautosaka, todėl savo pjeseles ir kuriu pagal įvairias pasakas”. Šis spektaklis paremtas lietuvių liaudies pasaka ,,Vilkas ir ožiukai”. Mažieji aktoriai sužavėjo savo artistiškumu, raiškia kalba.

Naujausią savo knygą pristatė ne tik pati autorė, bet ir jos ilgametė draugė, kolegė Elvyra Rimkuvienė bei jos auklėtinės. Mergaitės skaitė eilėraščius, o  mokytoja žemaičių kalba keletą padavimų iš ankstesnės T. Lorenčienės knygos „Iš kartos į kartą“. Susirinkusieji sužinojo, kaip stintos gavo savo vardą, kaip atsirado Šilutė.

Po renginio norintys apžiūrėjo tautodailininkės karpinius, mažiesiems artistams autorė dovanojo knygų skirtukus, puoštus pačios karpiniais.

Skip to content