Vasario 8 d. mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ mokiniai lankėsi Kintų Vydūno kultūros centre.

Kultūrinės veiklos vadybininkė Asta Neimantienė pirmiausiai parodė Vydūno muziejaus eksponatus, įdomiai papasakojo apie juos ir rašytojo gyvenimą. Po to kiekvienas ėjo į „Tilsmo kambarį“. Tai uždara tamsi erdvė, kurioje mažieji muziejaus lankytojai pajautė įvairius potyrius, bandė susikaupti, pabūti tyloje, išgirsti įvairių muzikos ir gamtos garsų. O daugiausiai gerų emocijų mokiniai patyrė „Juslių kambaryje“. A.Neimantienė priminė, kad Vydūnas kalbėjo, jog kiekvienas vaikas per jusles pažįsta pasaulį. Tad čia ir įrengta vieta, kurioje kaip tik reikia liesti, uostyti ir taip pažinti aplinką. Vienoje šio kambario dalyje priešmokyklinio amžiaus mokiniai rankas kišo į maišelius ir turėjo įvardinti ten esančias medžiagas: manų kruopas, grikius, žirnius, pupas. Kitoje dalyje – nematydami turėjo suprasti, kas per daiktas yra įdėtas į uždarą dėžutę. Taip pat išbandė lietimo potyrius liesdami delnu skirtingos struktūros medžiagų paviršius.

Dauguma vaikų Kintų Vydūno kultūros centre lankėsi pirmą kartą, todėl į darželį parėjo kupini potyrių, žinių ir gerų emocijų. Dėkojame kultūrinės veiklos vadybininkei Astai Neimantienei už šiltą priėmimą ir vaizdingą žinių perteikimą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja,

Sonata Rangienė

Skip to content