Vasaros poilsio stovykla „Vasara vaikystės miestelyje“

Jurgita Tamošiūnienė,
socialinė pedagogė

Gegužės 31 – birželio 9 dienomis vyko tęstinė vaikų vasaros poilsio stovykla „Vasara vaikystės miestelyje 6“, kurioje keliavo, bendravo, žaidė, sportavo, dalinosi įspūdžiais 1-8 klasių mokiniai. Stovykla vyko dviem pamainomis: 1-4 klasių bei 5-8 klasių mokinių.

Vaikų vasaros poilsio stovyklos metu 1-4 klasių mokiniai aplankė Uostadvario švyturį, Rusnės uostą, apžiūrėjo paminklą Rusnėje, pasienio ženklinimo stulpą, Švėkšnos dvarą, Inkaklių lurdo grotą, pabuvojo Mockaičių piliakalnyje. Pradinių klasių mokiniai keliavo Kintų girininkijos pažintinės rekreacijos taku, susipažino su infostendais, sužinojo Kuršių marių susiformavimo istoriją ir legendas, pamatė pamario nendrynuose bebrų ir šernų pamėgtas vietas. Taip pat lankėsi Ventės rage, švyturyje. Mokiniai pabuvojo prie Krokų lankos Kniaupo įlankos apžvalgos rato, klausėsi paukščių balsų, stebėjo paukščius. Mingės kaime aplankė Jurgio Gečo sodybą. Šeimininkas papasakojo apie savo pomėgį rinkti senovinius žvejybos įrankius. Stovyklautojai lankėsi Mingės jachtų klube, elinge (jachtų garaže), grožėjosi A.Varno jachta, kuria jis apiplaukė pasaulį. Paskutinė pradinių klasių mokinių vasaros poilsio stovyklos diena – meninė diena. Mokiniai iš buitinių atliekų gamino žuvis, su kreidelėmis piešė ant asfalto. Stovyklos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis.

5-8 klasių mokiniai vasaros poilsio stovyklos metu aplankė Aukštumalės pelkę. Keliaudami neseniai atnaujintu taku su dviem apžvalgos bokšteliais, apžiūrėjo šį nuostabų gamtos paminklą. Po šios ekskursijos mokiniai lankėsi „Kuršių” kavinėje, kur ne tik aptarė įspūdžius, bet ir pasmaguriavo. Taip pat stovyklautojai vyko į Macikų globos namus, bendravo su jų gyventojais, vykdė bendrą kūrybinę veiklą. Trečiąją stovyklos dieną mokiniai lankėsi saldainių fabrike „Roshen” Klaipėdoje, kuriame gaminami įvairių skonių karameliniai saldainiai. Fabrike mokiniai susipažino su Klaipėdos saldainių fabriko istorija, pamatė visų mėgstamų karamelinių saldainių gamybą. Vėliau stovyklos dalyviai patys pasigamino po savo saldainį. Po apsilankymo saldumynų rojuje mokiniai nuvyko į Klaipėdos pilies muziejų. Ten susipažino su viduramžių papročiais ir žaidimais bei patys juose dalyvavo. Vasaros poilsio stovyklos dalyviai vyko į „Surfhouse summer camp” jėgos aitvarų stovyklą Svencelėje. Ten išbandė mokomuosius jėgos aitvarus, mokėsi juos valdyti ir išlaikyti ore. Vėliau mokiniai lankėsi Drevernos uostelyje ir pilni įspūdžių grįžo namo. Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojai Klaipėdoje Forum Cinema žiūrėjo filmą, vyko į Palangą. Ten keliavo J. Basanavičiaus gatve iki Baltijos jūros. Prie jūros žaidė su kamuoliu, maudėsi, statė smėlio pilis. Pasivaikščioję Palangos tiltu, mokiniai pabuvojo žaidimų atrakcionuose. Pavalgę, nusipirkę lauktuvių vyko namo.

Beveik visi iškelti uždaviniai buvo įgyvendinti. Stovyklos pabaigoje vaikai džiaugėsi turiningai praleistu laisvalaikiu, teikė pasiūlymus kitų metų stovyklai.

1-4 klasių mokinių vaikų vasaros poilsio stovyklą vykdė pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Asta Matvėjėvienė, Vida Viršilienė, Irena Šerkienė, Elvyra Rimkuvienė. 5-8 klasių mokinių – direktoriaus pavaduotoja ugdymui, 7 klasės vadovė Ilona Papievienė, 5 klasės bei būrelio vadovė Laima Bušininkienė, etikos vyresnysis mokytojas, 6, 8 klasių vadovas Ramūnas Grikšas. Projektą koordinavo socialinė pedagogė Jurgita Tamošiūnienė.

1 2 3 4 5 6 7 8

Skip to content