Viktorina „Skaitmeninis pasaulis“

Šilutės Fridricho .Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas sėkmingai dalyvauja akcijoje „Skaitmeninė savaitė“ (angl. „ALL DIGITAL Week“). Lietuvoje šią akciją nuo 2010 m. koordinavo asociacija „Langas į ateitį“, o šiemet – projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” drauge su partneriais.

Kovo 27 dieną Kintų bibliotekoje surengta viktorina „Skaitmeninis pasaulis“, kurioje dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos dešimtokai.

Dalyviai susiskirstė į keturias komandas. Šio žaidimo principas – klausimai, į kuriuos reikia atsakyti kuo greičiau ir teisingai, o rezultatai matomi iškart po kiekvieno klausimo. Interaktyvaus žaidimo metu kiekviena komanda atsakinėja į klausimus naudodamasi programėle „Kahoot“. Žaidimas yra nesudėtingas, nes nereikalauja specifinių žinių (atsakymus galima atspėti), tačiau yra azartiškas. Jį vesti labai paprasta, kadangi visi rezultatai skaičiuojami automatiškai.

Viktoriną sudarė trys dalys po 5 klausimus. Pirmojoje dalyje buvo klausimų, susijusių su įdomiais statistiniais ir istoriniais faktais apie internetą, kurie suteikė žaidėjams bendrojo pobūdžio informacijos. Antrojoje dalyje pateikti klausimai, atitinkantys vieną iš teminės akcijos „ALL DIGITAL Week“ pagrindinių temų – medijų raštingumas. Šie klausimai leido suprasti, kas yra medijų raštingumas ir privertė pagalvoti apie medijose pateikiamos informacijos patikimumą bei būdus, kuriais yra kuriamos naujienos internete. Trečioji dalis atspindėjo kitą „ALL DIGITAL Week“ temą – kibernetinį saugumą.

Bibliotekoje netrūko šurmulio, juoko, azarto ir gerų emocijų. Jaunimas įgijo naujų žinių ir pasitikrino jau turimas. Dalyviams patiko tokio tipo viktorina, jie pažadėjo ateityje kartu parengti viktoriną.

 

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Skip to content