Virvelinės keramikos edukacija Kintų bibliotekoje

Vaida Nausėdaitė,
Šilutės r. sav. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų fil. vyr. bibliotekininkė

Spalio 2 d. Kintų bibliotekoje, vykdant projektą „Bibliotekos pažangai 2”, surengta virvelinės keramikos edukacinė popietė „Kūrybiškumo kodas: Veju veju virvelę“ Kintų pagrindinės mokyklos 1-2 klasių mokiniams (mokytojos Vida Viršilienė ir Irena Šerkienė). Popietę vedė vietos amatininkė, keramikė Šalnė Valčiukienė.

Minit Etnografinių regionų metus, pasirinkta būtent virvelinė keramika, nes tai vienas iš senųjų Mažosios Lietuvos amatų. Susipažinę su šio amato istorija, molio savybėmis, mokinukai greit kibo į darbą. Antrokai jau ir anksčiau buvo lipdę įvairių darbelių iš molio (šiuo metu Kintų bibliotekoje kaip tik veikia 2 klasės mokinių keramikos darbų paroda „Marių dugno paslaptys“), o daugumai pirmokų tai buvo pirmasis prisilietimas prie molio. Kiekvienas bandė sukti virveles, vėliau iš jų suko indelius: kas pieštukinę, kas dėžutę papuošalams ar kitoms smulkmenėlėms. Darbeliams dekoruoti vaikai naudojo paprasčiausias priemones – šiaudelius, dantų krapštukus bei pynė molio virvelių kaseles ar prilipdė ąseles.

Popietės metu vaikai ugdėsi kūrybiškumą, kruopštumą, kolektyviškumą – ne tik savarankiškai gamino iš molio virvelių indelius, bet ir rūpinosi vieni kitais. Kam sunkiau sekėsi, į pagalbą skubėjo mokytojos ir bibliotekininkės. Išdegti mokinių nulipdyti molinukai bus eksponuojami Kintų bibliotekoje.

Popietės dalyviai nuoširdžiai dėkoja keramikei Šalnei Valčiukienei ir laukia naujų susitikimų.

Skip to content