Vydūno kultūros centras pristatė vaikų kūrybos rinktinę ,,Vietovardžio legenda” bei apdovanojo piešinių ir literatūrinės kūrybos konkurso laimėtojus, Vietovardžių metams skirto projekto partnerius. 2020-02-15

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vydūno kultūros centro darbuotojai vasario 12 d. į Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro salę pakvietė 5-10 kl. mokinius, mokytojus, partnerius pasidžiaugti Vietovardžių metų darbais ir rezultatais, dar kartą pakalbėti apie esamus, nykstančius ir išnykusius vietovardžius.  

Salėje  eksponuota vaikų literatūrinės kūrybos ir piešinių konkurso paroda ,,Vietovardžio legenda”, kurią sudaro 15 piešinių ir 16 legendų bei magnetukų koliažo paroda, kur pateikiama mokinių ir suaugusiųjų sukurti 58 magnetukai iš veltinio, žalvario, emalio, medžio, odos. Nuo vasario 21 d. abi parodas  bus galima pamatyti Vydūno kultūros centre.

Mokiniai renginio metu atsakinėjo į mini viktorinos klausimus, pvz., ,,Kuri Kintų miestelio gatvė šiandien veda į  buvusį kaimelį, pavadinimu Žiaukai?” Tokius ir panašius dalykus jie sužinojo projekto ,,Ką byloja Kintų krašto vietovardžiai” veiklose.  Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė pristatė vaikų kūrybos rinktinę ,,Vietovardžio legenda”. Ji įteikta visiems rinktinės autoriams, konkurso laimėtojams. Piešinių konkurse I-ą vietą laimėjo Gustė Narbutaitė, II-ą – Ąžuolas Valčiukas.  Abu yra Šilutės meno mokyklos Kintų dailės skyriaus mokiniai, o juos ruošė dailės mokytojas metodininkas Aurimas Liekis. Literatūrinės kūrybos konkurso laimėtojais tapo Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai: Lukas Kasparavičius, 9 klasės mok. -I-a vieta (už legendą ,,Vabalai”), Inelda Liekytė, 8 klasės mok. -II-a vieta (už legendą ,,Kuokštai”), Govinda Valčiukaitė, 10 klasės mok. – III-a vieta (už legendą ,,Ragaišiai”). Literatūrinės kūrybos konkurso klasių turus organizavo bei mokinius konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Vilija Ašmonaitė (5-7 klasių) ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė (8-10 klasių), piešinių konkurso – dailės mokytoja Asta Matvėjėvienė. Renginio metu padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis apdovanoti ir projekto partneriai – visi projekte dalyvavę Kintų pagrindinės mokyklos mokytojai bei Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkės.

                                                                                   Vydūno kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Asta Neimantienė

Skip to content